Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Domaći fudbal»Nakon prvog dijela sezone razočarali, sada su hit proljeća u Prvoj ligi FBiH
    Domaći fudbal

    Nakon prvog dijela sezone razočarali, sada su hit proljeća u Prvoj ligi FBiH

    23.04.2018
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Metalleghe BSI svojim igrama i pristupom ovog proljeća sa razlogom nosi epitet hita proljeća.

    Odigrano je osam proljetnih kola Prve lige FBiH a Kraljevi su najuspješnija ekipa i jedina ekipa bez poraza. Naš tim osvojio je 16 bodova koliko i lider Sloga ali je na strani Kraljeva bolja gol razlika.

    Nakon što je u prva četiri proljetna kola od toga tri na Mračaju, osvojeno šest bodova, u naredna četiri kola ostvarene su tri pobjede i jedan remi, odnosno osvojeno je 10 bodova. Sedam kola prije kraja Metalleghe BSI je osvojio isti broj bodova kao u cijelom jesenjem dijelu prvenstva.

    Sve to govori da je Uprava Kluba šahovskim žargonom rečeno, vukla prave poteze, tim je osnažen, obezbjeđeni su vrhunski uvjeti za pripreme u Hercegovini, te niz ostalih naizgled malih ali veoma bitnih segmenata za postizanje dobrih sportskih rezultata.

    Atmosfera u ekipi je odlična, nogometaši djeluju kao tim, a jedan od najzaslužnijih za ovakvu seriju pozitivnih rezultata je iskusni Sulejman Smajić koji svoje ogromno nogometno iskustvo sada sa klupe prenosi na svoje saigrače. Veliki znalac svih nogometnih segmenata u maniru vrhunskih stratega vodi Kraljeve u gornji dio tabele gdje im je po svemu pokazanom i mjesto !

    Jedan od ciljeva Kluba je afirmiranje mlađih igrača a znatan broj među njima potiče iz našeg omladinskog pogona. Tako je u duelu sa Orašjem bilo i osam igrača ispod 21 godine a duel su riješili svojim golovima upravo mladi Jajčani Andrej Pavlović i Ivan Tankuljić. S obzirom da zbog obaveza stručnjak za kondicionu pripremu nogometaša prof. Mile Čavar, nije u mogućnosti dolaziti u Jajce, Klub je na njegovu preporuku angažirao mladog i educiranog Jajčanina Marka Bogića, koji će u narednom periodu raditi sa ekipom. Treba naglasiti da su u proteklom periodu dva mlada univerzitetski obrazovana trenera, Ivan Tokić i Admir Poturović, boravila na edukaciji za sticanje C trenerske licence neophodne za daljnji progres u radu sa najmlašim selekcijama.

    Sve pobrojano govori da su Kraljevi na pravom ranije zacrtanom putu, a Uprava Kluba već sada slaže kockice za novu 2018/2019 sezonu.

    metalleghe
    Prethodni članakDžeko i društvo dobili super jakog sponzora
    Sljedeći članak MISLILI STE DA JE VEĆ SVE VIĐENO: U Srbiji navijači sa tribine otjerali policajce

    Povezani članci

    Bivši igrač Schalkea na probi u Čeliku

    29.05.2026

    Novoizgrađeni “Wembley” na obroncima planine Konjuh otvorit će 20. maja fudbalski asovi iz cijele BiH

    17.05.2026

    Reakcije iz Srbije: ”Samo sam čuo kako je nešto palo, puklo, pritrčao sam, borio se za život”

    03.11.2025

    Čolpa traži da mu se Magoda izvini i upozorio: ”Štitit ću ugled, čast i profesionalno dostojanstvo”

    30.10.2025
    Najnovije

    Senzacija na Roland Garrosu! 114. igračica svijeta ušla u finale i već zaradila duplo više novca nego u cijeloj karijeri

    04.06.2026

    Velibor Pudar napustio FK Velež: Izvinjavam Faruku što mu nisam ispunio obećanje

    04.06.2026

    BKC Kalesija organizuje druženje mališana sa golgeterom Veleža Arminom Spahićem

    04.06.2026

    Benfica potvrdila da Mourinho odlazi u Real, biće to treći najveći otkup za jednog trenera u istoriji

    04.06.2026
    Preporuka

    Mario Cvitanović se oglasio nakon odlaska iz FK Sarajevo: Odlazim ponosan, sretan i uzdignute glave

    Zeljković optimističan nakon novog dogovora: Radovi na Nacionalnom stadionu u Zenici počinju već ove godine

    Samir Muratović za Sportske: Kanada je opasnija od Švicarske, oni će nas najviše namučiti

    Dok u BiH čekaju njegov oporavak, Šunjiću skočila cijena na tržištu

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.