Fudbaler Novog Pazara Dragan Bojat prošao je u vrlo kratkom periodu put od ljubimca navijača Novog Pazara, do omražene ličnosti koju tjeraju iz kluba.
Naime, Bojat se oglasio povodom smrti bivšeg načelnika Generalštaba Vojske Jugoslavije, što je izazvalo brojne negativne komentare navijača Novog Pazara
”Dragan Bojat najveći smrad! Marš iz kluba” – stoji u poruci navijačke grupe Ekstremi, objavljenoj na Instagram priči.

Bojat je prošle sezone donio Novom Pazaru historijski uspjeh, jer je njegovim pogotkom u 86. minutu ostvarena pobjeda nad OFK Beogradom (3:2) u posljednjem kolu Superlige, kojom je klub prvi put obezbijedio izlazak na međunarodnu scenu.




