Fudbaleri Rome doživjeli su nezapamćen poraz u UEFA Konferencijskoj ligi.
Roma je gostovala u Norveškoj kod Bodo/Glimta, djelovalo je da će posao rutinski riješiti, ali na kraju Mourinhov tim je doživio pravu katastrofu izgubivši rezultatom 6:1.
Za Mourinha je ovo ujedno i najteži poraz u bogatoj karijeri, a utakmica u Norveškoj je prva u kojoj je njegov tim primio šest pogodaka.
Iako se može voditi polemika o tome koliko je ovo takmičenje zapravo bitno Romi, navijači italijanskog tima koji su doputovali u Norvešku bili su bijesni na igrače. Postrojili su ih i jasno im stavili do nanja da se ovakve stvari više ne smiju dešavati.
Romu je u Norveškoj pratilo oko 400 navijača.
AS Roma's traveling fans confronted the players after the 6-1 defeat vs Bodo tonight. Immense game for the hosts. #ASRoma pic.twitter.com/dFqRB5nJVX
— Emanuel Roşu (@Emishor) October 21, 2021
