Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Navijači Uniona htjeli zapaliti izraelsku zastavu

Blog Image

Susret Union Berlina i Maccabi Haife (3-0) u okviru Konferencijske lige, nažalost nisu obilježili lijepi golovi i potezi, kojih nije nedostajalo, nego skandalozno ponašanje navijača na tribinama.

Na utakmici, na kojoj je prisustvovalo 23.324 navijača, a od kojih je skoro 1.000 bilo pristaša Maccabija, domaći navijači bili su u glavnoj ulozi.

Oni su pivom i čašama gađali navijače Maccabija i uzvikivali “Židovi!”. Potom su otišli korak dalje i pokušali zapaliti izraelsku zastavu, ali ih je policija u tome spriječila.

– Bilo je i navijača Uniona koji su se protivili takvom ponašanju. Morali smo preći na dio gdje su bili smješteni navijači Makabija kako bismo bili sigurni, navodi jedan od svjedoka, a prenose njemački mediji.

Mreža protiv diskriminacije u evropskom fudbalu, poznatija kao “FARE”, izjavila je da su “svjedoci bili šokirani nivoom antisemitizma” na ovoj utakmici.

Slični članci