Američka NBA zvijezda Kyrie Irving više od pola sezone u NBA propustio je jer se nije cijepio te nije mogao igrati zbog epidemioloških mjera.
Odluka o necijepljenju skupo je koštala Irvinga, koji je ostao bez 100 miliona dolara.
“Odlučio sam da se neću cijepiti i ostao sam bez četverogodišnjeg ugovora vrijednog 100 i nešto miliona dolara. Ugovor i cijepi se ili se nemoj cijepiti pa će biti određena neizvjesnost oko tvoje budućnosti u ligi i ovom klubu”, rekao je Irving tokom dana namijenjenog medijima.
“Suočio sam se s gubitkom posla zbog te odluke. Nosio sam se s emocijama dok sam pokušavao osigurati budućnost svojoj porodici”, dodao je Irving




