Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Nestvarna situacija: Nastupao za Real Madrid i Milan, a sada će zarađivati dva eura mjesečno

Blog Image

Brazilski nogometni čarobnjak Robinho odlučio se vratiti kući kako bi zaključio lijepu karijeru.

Prije tačno 15 godina, Robinho je napustio domaće brazilske terene Santosa i preselio u madridski Real za 43 miliona eura, tada jedan od najvećih transfera u historiji.

U Madridu se zadržao tri godine postigavši 25 pogodaka u 101 nastupu, mnogi će reći premalo obzirom na euforiju koja se oko njega podizala, a posebno zbog usporedbi s Ronaldom i Ronaldinhom. Godine 2008. preselio je u Manchester City, interesantno, bio je prva kupovina novog vlasnika, grupacije Abu Dhabi, a koštao je oko 42 miliona eura. Nakon dvije sezone na Etihadu, nakratko se na posudbu vratio u svoj Santos, kao i pet godina poslije nakon pola desetljeća u AC Milanu. Kasnije je igrao u Kini (Guangzhou), ponovno Brazilu (Atletico Mineiro), a posljednje dvije godine za Sivasspor i Bašakšehir s kojim je prošle sezone osvojio historijski naslov prvaka Turske.

Robinho je nakon isteka ugovora s turskim prvakom odlučio, u 37. godini života odigrati još dvije sezone za svoj Santos nakon čega će zauvijek objesiti kopačke o klin. Zanimljivo, ugovor koji je potpisao donosit će mu platu od simboličnih dva eura mjesečno.

Slični članci