Doskorašnji defanzivac Arsenala David Luiz odlučio se vratiti kući.
Luiz je bio bez angažmana otkako mu je istekao ugovor sa Arsenalom, a iako je bilo govora o dolasku u Italiju i Francusku, na kraju se vratio u domovinu poslije 15 godina.
Sinoć je iskusni defanzivac potpisao ugovor sa Flamengom do kraja iduće godine, a vijest o transferu potvrđena je i na zvaničnoj klupskoj stranici.
Boje Flamenga nekada su još branili Zico, Julio Cesar, Adriano, Romario i drugi.
Luiz je na starom kontinentu nosio dresove Benfice, Chelsea, PSG-a i Arsenala.




