Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Nikoli Mrakiću cilj Evropa

    Nikoli Mrakiću cilj Evropa

    17.12.2017
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Nerjetko se dešava da mladi sportisti a naročito fudbaleri čije je porjeklo sa prostora Bosne i Herfcegovine bljesnu najsjajnijim sjajem.Na pravom putu da postane vrhunski fudbaler je i šesnaestogodišnji Nikola Mrakić .Ovaj daroviti ljevonogi krilni igrač je svojim dobrim nastupima u dalekoj Kanadi skrenu pažnju na sebe pa je po preporuci skauta nedavno boravio u Holandiji gde je u Vilijemu 2 iz Tilburga ,i u omladinskim pogonima ovog renomiranog kluba proveo mjesec dana. Mrakićevi korjeni su iz BiH , otac Dragan je iz Goražda majka Mirjana iz Rogatice pa ga srce vuče da možda jednog dana obuče i reprezentativni dres zemlje svoga porjekla .

    -Fudbal je moja opsesija, počeo sam da treniram sa četiri godine u fudbalskoj Akademiji čuvenog češkog golmana Romana Tulisa u Vankuveru gde sam proveo šest nezaboravnih godina .Brzo sam učio i vrijedno radio i došao je poziv da pređem u omladinske pogone FC Fusiona .Tu sam nastupao za pionorske selekcije i ostavio sam dobar utisak a potom sam angažovan u ekipu Coastal iz Vankuvera gdje i sada nastupam.I trener mi je sa bh prostora, Sajbo Talić je nekadašnji igrač banjalučkog Borca i njegove zasluge su najveće što je preporučio menadžerima da odem u Vilijem 2 ,gde su mi rekli da sam ostavio dobar utisak i da ću vjerovatno uskoro biti ponovo pozvan.Evropa je fudbalski izazov za sve mlade igrače,naročito Holandija koja je poznata fudbalska zemlja i rado bih tu nastavio karijeru-ističe mladi Mrakić

    Talentovani fudbaler Nikola Mrakić je nedavno boravio i u zavičaju svojih roditelja i sa vršnjacima iz rogatičke Mladosti nastupio na nekolko turnira. Sviđa mu se način rada u omladinskim selekcijama i impresioniran je velikim brojem talentovanih mladih igrača.

    – Znao sam iz priča roditelja da je fudbal najomijleniji sport u kraju gde su rođeni ali tek sam se uvjerio u to. Nevjerovatno je koliko moji vršnjaci imaju volje i želje za napredovanjem.U Kanadi je to malo drugačije i teže je doći do izražaja . Iako Kanada nije fudbalska zemlja ,najljepša sporadna stvar na svjetu iz dana u dan napreduje, stiče sve više i više poklonika. U mojoj sadašnjoj ekipi ima nekoliko izuzetnih fudbalera i mislim da mogu svoje mjesto naći u evropskim klubovima. Napravio sam prvi korak boravkom u Holandiji, nadam se prelasku u Vilijem 2 ali nije isključeno da zaigram u nekom drugom evropskom klubu. Pratim fudbalska dešavanja u BiH, Srbiji, Hrvatskoj …igra se dobar fudbal i ne bih puno razmišljao kada bi mi došla ponuda da se okušam i na prostorima Ex Jugoslavije,naravno ako ne završim angažman u Tilburgu. Svakako bi mi bila izuzetna čast i da dobijem ponudu za nastup u reprezentativnoj selekciji jer je to jedan od mojih fudbalskih cijleva i verujem da će mi se u bliskoj budućnosti taj san ostvariti-zaključio je talentovani Nikola Mrakić

    (S.Vukašinović/Sportske.ba)

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    Prethodni članakObrenović na stazama uspjeha
    Sljedeći članak Bambinosi prvi na Međunarodnom turniru u Zagrebu

    Povezani članci

    bakir music

    Bakir Musić na Balkanskom prvenstvu istrčao najbolji ovosezonski rezultat

    24.06.2026
    bih gleda hrvatska panama

    Zmajevi noćas bodrili Vatrene protiv Gane

    24.06.2026

    Obradović počeo rekonstrukciju: Panatinaikos ostaje bez dvojice igrača

    24.06.2026
    memic i mujakic

    Idealni i crni scenario za svaku grupu: Šta treba BiH da prođe ako pobijedi Katar jedan razlike

    24.06.2026
    Najnovije
    bakir music

    Bakir Musić na Balkanskom prvenstvu istrčao najbolji ovosezonski rezultat

    24.06.2026
    bih gleda hrvatska panama

    Zmajevi noćas bodrili Vatrene protiv Gane

    24.06.2026

    Obradović počeo rekonstrukciju: Panatinaikos ostaje bez dvojice igrača

    24.06.2026
    memic i mujakic

    Idealni i crni scenario za svaku grupu: Šta treba BiH da prođe ako pobijedi Katar jedan razlike

    24.06.2026
    Preporuka
    memic i mujakic

    Idealni i crni scenario za svaku grupu: Šta treba BiH da prođe ako pobijedi Katar jedan razlike

    meksiko navijaci

    Danas rasplet u grupama A, B i C: Borba za osminu finala dostiže vrhunac

    Rus kaže da nema brige

    Rus iz Seattlea pred Katar: Kakvo je to pitanje? Bosna pobjeđuje!

    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez pred Katar: Ne očekujem ništa drugačiju utakmicu od prethodne dvije koje smo igrali

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.