Fatih Terim spominjao se kao jedan od kandidata za selektorsku klupu fudbalske reprezentacije BiH.
Obavio je Terim razgovor sa predstavnicima Fudbaslkog saveza BiH, ali čini se da je to bio samo izlet delegacije našeg Saveza koji je organizovao Terimov prijatelj i bivši igrač Željezničara i Galatasaraya, Tarik Hodžić.
Odmah nakon razgovora turski mediji su objavili informaciju kako je to samo bio marketinški trik trenera, koji u Turskoj ima status legende, kako bi se vratio na klupu Galatasaraya.
Da su te priče imale osnova pokazali su prethodni dani, jer se Terim “nije sjećao” razgovora u Istanbulu, a od večeras i zvanično ima novi angažman.
Nakon otkaza Igoru Tudoru, Galata je za novog trenera imenovala Terima, Na svojoj zvaničnoj stranici turski velikan je napisao “Galatasaray je vratio Imperatora” kako glasi Terimov nadimak.
(A.P./Sportske.ba)