Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine završila je svoj nastup na Eurobasketu.
Poljska je slavila rezultatom 80:72 i time izbacila naše momke s turnira. Osim u prvoj četvrtini i u dijelu druge, nismo uspjeli prikazati igru na potrebnom nivou, što nas je na kraju i koštalo.
Svoje mišljenje o susretu za Arena Sport iznio je Jusuf Nurkić, koji je i ovaj put odigrao odličan meč i ubacio 20 poena.
“Zaslužili smo pobjedu, igrali dobro odbranu, pogađali šuteve… Robersonu je pukla loža, rotacija se smanji i nemate šutera. Oni su lovili rezultat, svaka im čast.
Ne mogu se ljutiti, momcima svaka čast, dali su sve od sebe. Nemamo kome zamjeriti bilo šta” – kazao je Nurkić.
Poljska će u četvrtfinalu snage odmjeriti s Turskom.




