U okviru pretkvalifikacija za Olimpijske igre, košarkaška reprezentacija Poljske je savladala selekciju Portugala rezultatom 78:65.
Poljaci su bili bolji protivnik skoro cijelim tokom utakmice, a na kraju su i slavili.
Kada su u pitanu najefikasniji pojedinci, interesantno da su čak tri poljska košarkaša ubacila po 13 poena. To su uspjeli Balcerowski uz šest skokova, Miličić uz šest skokova i jednom asistencijom i Pluta sa jednim skokom i osam asistencija.
Na drugoj strani, najbolji je bio Gameiro sa 11 poena i po jednim skokom te asistencijom.
Ova utakmica bila je veoma važna i za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, s obzirom da se Zmajevi nalaze u grupi B zajedno sa Poljskom i Portugalom.
Navedeni rezultat ovog susreta znači da eventualna pobjeda Zmajeva večeras našu selekciju vodi dalje. Također, BiH bi mogla proći i u slučaju poraza od Mađarske, ali samo ako bi poraz bio do pet poena razlike – ili šest razlike uz to da Zmajevi postignu 78 i više poena.
Poljaci su tako grupni dio takmičenja završili sa stopostotnim učinkom od 3 pobjede i bez ijednog poraza, dok su Portugalci sa jednom pobjedom i dva poraza.
