Ovog vikenda igraju se mečevi 22 kola druge lige FBiH-sjever a gdje će biti odigrano nekoliko zanimljivih,interesantnih i neizvjesnih mečeva.Jedan od tih susreta,a koji će sigurno donijeti kvalitetnu nogometnu predstavu,igra se u Donjoj Mahali a gdje će domaći Dinamo ugostiti vodeči tim na tablici,izvanrednu ekipu OFK Gradina.Biće ovo susret u kome će oba rivala ići na ostvarenje povoljnog rezultata i sigurno da će tu biti dosta dobrih akcija,šuteva,odbrana golmana,zgoditaka,poteza za pamčenje.Domači igrači (Maskaljević,Dedić,Lukačević,Marošević,Živković…) biće silno motivisani da nadigraju „Topnike“ iz Srebrenika i sigurno će pružiti svoj maksimum znanja i borbenosti.No,s druge strane ekipa Gradine,koju su nogometni stručnjaci već proglasili šampionom ove lige,sigurno dolazi u ravnu Posavinu da još jednom svojom izvedbom za „nogometne uđbenike“ potvrdi svoju moć,talenat,znanje,lucidnost…
Cijelu sedmicu ekipa iz Srebrenika marljivo se priprema za ovo gostovanje,svi igrači koji su u rosteru (Isanović,Andrić,Todorović,Delić,Music,Junuzović,Smajić,Muminović,Salkić,Husejnović,Ramić,Mustafić…) bez pogovora izvršavaju sve zamsli šefa stručnog štaba Samira Adanalića i njegovih saradnika i spremni su da još jednom potvrde svoj kvalitet i pokažu da je Gradina s pravom ubjedljivo na liderskoj poziciji.O ovom gostovanju,igračkom kadru,ozračju u svlačionici šef struke Samir Adanalić rekao je,između ostalog,sljedeče:
-Slijedi nam ispit protiv veoma dobre ekipe Dinama koja je plasirana na šestoj poziciji na tabeli sa 33 osvojena boda i koja ovog proljeća igra dobro.Svjesni smo da je to ekipa koja u svojim redovima ima par dobrih igrača i koja svakom rivalu može prirediti dosta neugodnosti.Ali uz sav respekt i poštovanje domačinima, mi smo svjesni i znamo koliko vrijedimo i koliko možemo kvalitetno odigrati u ovom trenutku.Naša ekipa će pokušati nastaviti pobjednički niz,to nam je obaveza prema klubu,navijačima i sponzoru. Ova ekipa, bez obzira na veliku razliku bodova koju ima u odnosu na pratioce na tabeli, želi svaku utakmicu da se dokazuje,pobjeđuje i osvaja bodove. Imamo dvadeset igrača koji su uvijek tu,koji ravnopravno konkurišu za početnu postavu i izostanak bilo koga igrača zbog povrede,kartona,bolesti neće se osjetiti.Raspoloženje u ekipi je na visokom nivou,svi igrači su maksimalno spremni,cijenimo rivala ali želimo pobjedu.
R.Mamela /sportske.ba




