Miralem Pjanić zabrinuo je Juventus, ali i vodstvo reprezentacije BiH, koja narednog mjeseca ima novo okupljanje.
Bh. reprezentativac napustio je duel protiv Fiorentine u 44. minuti zbog povrede zadnje lože, a nakon utakmice nije bilo informacija o težini povrede. Inače, klub iz Torina naredne sedmice igra u Ligi prvaka protiv Atletiko Madrida.
– Bit će nam teško u Madridu, s obzirom na probleme s povredama. Ima nade da će Pjanić biti spreman, dok Daglas Kosta sigurno neće – izjavio je Maurizio Sarri, trener Juventusa, italijanskim novinarima i tako potvrdio da vezista bh. nacionalnog tima nije teže povrijeđen.
Prema informacijama iz Italije, ako ne nastupi protiv Atletika, Pjanić će sigurno biti u kombinaciji narednog vikenda, što znači da će biti na raspolaganju i selektoru Robertu Prosinečkom u oktobru.