Nažalost, dani Luke Modrića na elitnom nivou polako dolaze kraju. Nakon duge i uspješne karijere, sve ukazuje na to da će na ljeto okačiti kopačke o klin, kada mu ističe ugovor sa Real Madridom, gdje je kapiten. I dalje je važan u planovima Carla Ancelottija, zahvaljujući iskustvu i vještinama koje još uvijek posjeduje, ali je nezanemarivo da više nije fizički spreman da odigra svaki meč, što je sasvim razumljivo.
Vrijeme ne štedi nikoga, a Hrvat je to prihvatio da je došao trenutak da se povuče. Ove godine već je razmišljao o povlačenju, ali Toni Kroos ga je preduhitrio pa je odlučio ostati učinivši uslugu Florentinu Perezu. Međutim, više nema nikoga i ničega što može promijeniti mišljenje ‘desetke’, koja će se oprostiti kao jedna od najvećih legendi bijelog kluba, ostavljajući veliki vakuum na Santiago Bernabéuu.
Odlazak koji će zahtijevati potpisivanje pouzdane zamjene, a trenutni prvaci Španije i Europe već su sastavili listu nogometaša koji bi mogli biti od velike pomoći u sredini terena, a koji imaju vrlo interesantan nivo igre. Bivši igrač Tottenhama pomogao je predsjedniku, preporučujući ime svog sunarodnjaka, Martina Baturinu, s kojim je dijelio svlačionicu u reprezentaciji svoje zemlje.
Naime, često ga upoređuju s Modrićem, njegovim velikim uzorom, zbog njegove vizije igre i tehničkih vještina. Još uvijek igra za Dinamo iz Zagreba, klub iz kojeg je i Luka potekao, i ne bi trebalo dugo čekati da pređe u neki jači klub, s obzirom na brutalne nastupe koje je imao, posebno u Ligi prvaka. Ipak, potpuno je odbacio mogućnost da se pridruži Real Madridu.
Ne želi ništa znati o toj mogućnosti, zahvalio se na interesu Florentina Pereza, ali je odbio mogući transfer u Ancelottijev tim. Njegova želja je da što prije nastavi karijeru u Premier ligi.
Baturina želi preseliti u Veliku Britaniju, a već su mu stigli pozivi od Manchester Uniteda, Liverpoola, Arsenala i Brightona.