Igor Štimac, trener Zrinjskog, gostovao je u emisiji na RTVHB i bez imalo ustezanja je odgovorio na pitanje o glasinama da Borac na stoti rođendan mora podići trofej.
”Premijer liga BiH pati od hroničnih bolesti tranzicijskih zemalja kada je u pitanju suđenje, kad su u pitanju odnosi i sve ostalo. Jučerašnje kolo je živi primjer kad smo u nekoliko utakmica svjedočili katastrofalnim ponašanjima, suđenjima, greškama nauštrb uvijek pojedinih istih klubova i uvijek istih. Šta reći?” govori Štimac prenosi Faktor
Na pitanje voditelja o nepokazanom crvenom kartonu nakon prekršaja nad Nemanjom Bilbijom na utakmici Sloge i Zrinjskog u subotu u Doboju, Štimac je odgovorio:
”Eklatantni primjer direktnog crvenog kartona. Da ga je kojim slučajem pogodio nogom koja je visoko bila podignuta u mjesto potkoljenice, pukla bi mu noga. Bilo kakva opravdanja koja sudija (Haris Halkić, op. a.) traži u tom slučaju za nedodijeliti crveni karton su smiješna. Jasna je njegova namjera bila da pomogne Doboju, odnosno Borcu. Ostavimo to njemu. Mi ćemo se nositi s tim koliko budemo mogli” kaže Štimac i nastavlja:
”Evidentno je i sve priče kuloarske koje su na snazi od ovog prvenstva, kako se proslava sto godina Borca treba okruniti s nekakvim osvajanjem naslova, ovakvi događaji dobijaju sve više i daju sve više na težini kuloarskim pričama. To je grubo za sport. Rezultat bi trebao biti konačni pokazatelj kvalitete rada direktnih učesnika u takmičenju, a to su igrači. Ne bi trebale sudije odlučivati o tome.”




