Iza reprezentacije Bosne i Hercegovine je još jedan debakl. Zmajevi su sinoć doživjeli fijasko porazom od Gruzije koja je na zeničkom Bilinom polju slavila s 1:0, a očekivano, među navijačima vlada ogromno razočarenje.
I dok mnogi problem vide u selektoru Ivaylu Petevu, naš proslavljeni fudbaler Admir Smajić kaže se ništa ne bi promijenilo i da se smijeni bugarski stručnjak. Potrebne su promjene iz korijena.
“Utakmicu nisam gledao jer sam bio na putu, tek jutros sam došao, ali tužan sam bio kada sam vidio da smo izgubili. Neke stvari se moraju promijeniti iz korijena. Ovo je samo rezultat jednog javašluka tokom svih ovih godina u N/FSBiH i stojim iza toga. Niko nema magični štapić. Stvari se moraju mijenjati i vjerujem da taj prvi korak moraju da urade ti navijači, odnosno svi ljudi koji žele najbolje bh. fudbalu”, kaže Smajić.
Srbija i Hrvatska će nastupiti na Mundijalu, Sjeverna Makedonija je u baražu izbacila Italiju, a BiH…
“Novo razočarenje, novi debakl. Došli smo u situaciju da smo skoro u rangu Malte ili Andore po kvalitetu. Da li tamo neko u Savezu ima srama, kada vidi rezultate Srbije i Hrvatske ili sada Sjeverne Makedonije, pogledaju li se ti ljudi u ogledalo?”
Je li problem Petev?
“Najlakše je smijeniti Peteva. Čovjeka lično uopšte ne poznajem, ali po meni on nije problem. Idealan čovjek za ovu reprezentaciju bi bio Vahid Halilhodžić kojeg niko neće dovesti. Zašto? Zato što će on gledati šta se fudbalski treba uraditi, a ne mešetarski. Bh. fudbalu ne odgovaraju ljudi, nažalost. Neću da kažem ni da je Vico kriv. Ovo traje već godinama. Stvari se moraju mijenjati da se krene nabolje”.




