Crvena zvezda je u Sarajevu upisala pobjedu, a trener Saša Obradović priznao je da njegov tim nije bio u prepoznatljivom ritmu, ponajviše zbog velikog broja povreda.
Obradović: “Spali smo na devet igrača, ali najbitnije je da smo ostali zdravi”
”Igrali smo dovoljno da pobijedimo. Ritam nije bio naš, ali mnogo okolnosti utiče na to. Spali smo na devet igrača, a to je Evroliga za nas od početka sezone“, poručio je Obradović i dodao da su mu najvažnije dobre vijesti: „Najbitnije je da smo večeras ostali zdravi.“
Govoreći o Bosni, istakao je da su domaći pokazali volju, ali i da je razlika u kvalitetu bila očigledna: „Uz svo poštovanje prema ovom gradu i klubu, mislim da smo bili dosta bolji.“
Povratak u Sarajevo izazvao je posebne emocije kod trenera Zvezde: „Bio sam ovdje u vojsci i drago mi je što sam vidio drage ljude. Uvijek je lijep osjećaj doći, samo volio bih da mogu ostati duže.“
Obradović je kratko komentarisao i povredu Devontea Grahama, koji nije igrao drugo poluvrijeme.
„Bol u licu, vidjet ćemo o čemu se radi“, kazao je.
Pred derbi sa Partizanom nije želio previše da govori: „Fokusiran sam na svoj tim. Nadam se da ćemo imati još jednog igrača u rotaciji. Očekujem pravi derbi.“
Pašalić: “Izgubljene lopte i loša realizacija doveli su do realnog rezultata”
Trener Bosne, Muhamed Pašalić, čestitao je Zvezdi na zasluženoj pobjedi, ističući da je njegov tim platio cijenu grešaka i neuigranosti.
„Zaslužena pobjeda Zvezde, oni su kontrolisali utakmicu. Pauza nas je izbacila iz ritma, imamo promjene u rosteru, a 20 izgubljenih lopti i slab procenat sa bacanja doveli su do ovog rezultata“, rekao je Pašalić.
Na pitanje o tranziciji odgovorio je iskreno:
„Moglo je drugačije. Osjetio sam malu dozu straha kod igrača, a glupe izgubljene lopte su nas koštale da napadnemo odlučnije.“
Pašalić je govorio i o novim igračima:
„Vrijeme će pokazati koliko će im trebati da se uklope. Sheppard se povrijedio na treningu, sačekaćemo još malo.“
Atmosfera u Zetri, gdje se okupilo oko 5.000 gledalaca, ostavila je pozitivan utisak na trenera Bosne.
„Lijepo je vidjeti ovakvu posjetu. Hvala navijačima. Zvezda je mamac, ali nadam se da ćemo mi svojim igrama zaslužiti ovakvu publiku“, zaključio je Pašalić.




