Košarkaši Bosne imali su sjajan niz ove sezone, nadmašujući očekivanja svojih navijača. Ipak, sinoć u Podgorici Budućnost je bila preveliki zalogaj, te su Studenti poraženi u 16. kolu ABA lige sa 90:80, uprkos lavovskoj borbi do posljednjih minuta.
Trener Bosne, Muhamed Pašalić, nije imao mnogo zamjerki na igru svojih igrača i istakao je kvalitet njihove predstave:
“Čestitke Budućnosti na pobjedi i čestitke mojim igračima na dobroj predstavi tokom većeg dijela utakmice. Imali smo neshvatljiv pad u posljednjoj dionici. Vjerovatno je zbog umora, ovo nam je treća utakmica u šest dana. Izuzetno teške utakmice.”
Veliki problem za tim predstavlja povreda jednog od ključnih igrača, Jarroda Westa, tokom utakmice u glavnom gradu Crne Gore.
“Najveći problem mi je Westova povreda, poraz me ne boli koliko me boli njegova povreda. On je naša pokretačka snaga, borac i vrhunski radnik. To mi je jedina briga trenutno”, istakao je Pašalić.
Unatoč porazu, trener Bosne naglasio je borbenost i angažman svojih igrača te optimizam za nastavak sezone, dok ekipa sada mora razmišljati i o oporavku povrijeđenog lidera tima.




