Bruno Petković, bivši napadač Dinama, po prvi put je javno ispričao svoju verziju događaja koji su doveli do njegovog iznenadnog raskida ugovora s klubom.
U gostovanju za Podcast Inkubator, dotakao se odnosa sa Zvonimirom Bobanom, načina na koji je tretiran i atmosfere unutar kluba, ističući da “nije imao namjeru lagati ili muljati” te da iza sebe ostavlja “čist obraz”.
Iako priznaje da Boban “ništa nije slagao”, Petković smatra da je ispričana samo jedna strana priče i da se njegovo viđenje situacije potpuno razlikuje. Prisjetio se razgovora nakon izgubljenog prvenstva, gdje ga je Boban, kako kaže, pozvao na sastanak, ali ubrzo prekinuo komunikaciju kada mu je Petković zatražio sedam dana odmora:
– Rekao sam mu da mi treba sedam dana da dođem sebi. Nije mu se to svidjelo. Doslovno mi je rekao: ‘Evo ti vrata’. Sutradan je javio mom menadžeru da ne trebam dolaziti na pripreme. Bio sam u šoku.
Petković tvrdi da je očekivao barem minimum poštovanja, s obzirom na sve što je dao Dinamu:
– Nakon godina u klubu, očekivao sam da barem mogu reći šta planiram 1. juna. Umjesto toga, čuo sam priču da vraćam pare Mamiću i da sam zbog toga bez novca. To je ispod svakog nivoa.
Dotakao se i upravljačkog stila u Dinamu, posebno kritikujući Bobana:
– To nije demokratska sredina. Zvone je rekao da je Stojković ‘divlji igrač koji ne može igrati za Dinamo’. Za Dapca je rekao da ga se ništa ne pita, da je zapisničar. Sve ide odozgo, hijerarhija je jasna – postoji samo jedan čovjek koji odlučuje.
Petkovićev istup bacilo je novo svjetlo na zbivanja u Dinamu, ostavljajući utisak ozbiljnog neslaganja i narušenih odnosa s vrhom kluba.




