Selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković, našao se pod velikim pritiskom i metom brojnih kritika nakon remija sa Albanijom (0:0) tokom vikenda. Već sutra Srbiju očekuje novi izazov – domaći meč protiv Andore u Leskovcu, u kojem se očekuje sigurna pobjeda. Sve osim ubjedljive igre i osvajanja tri boda bilo bi ravno iznenađenju.
Na današnjoj konferenciji za medije, Stojković – poznat i kao Piksi – ponovo je izazvao pažnju javnosti direktnim i emotivnim izjavama, ne krijući frustraciju zbog pritiska kojem je izložen.
“Strpljiv sam čovjek, nemam pritisak, ne volim ga. I Filip Kostić je napravio glupost, dali smo gol i nema nikakve panike. Mogu mnogo uvreda da podnesem, ali pošteno radim svoj posao, bez obzira da li se slagali sa mnom ili ne. Kada neko kaže, ne razumijem ove zamjene i to… Majstore, nisam ti ja kriv, zato što si glup. Činimo sve da reprezentacija bude raspoložena, igramo za naš narod i zemlju. Stalno im to govorim na sastancima.”
Dodao je i da osjeća kako igrači razumiju poruke koje im prenosi, te uputio poruku i predstavnicima medija.
“Mislim da to igrači shvataju, a mediji bi trebali da razumiju borbenost i požrtvovanost. Mene ne morate. Cilj je svima isti – da Srbija ode na Svjetsko prvenstvo.”
Utakmica između Srbije i Andore igra se sutra s početkom u 20:45 sati. Srbija u ovaj meč ulazi kao apsolutni favorit.