Edin Džeko odigrao je prvo poluvrijeme u domaćem porazu Fiorentine od Napolija rezultatom 1:3.
Trener tima iz Firence Stefano Pioli odlučio je meč početi s Džekom i Moiseom Keanom u vrhu napada, no bh. napadač je ostao u svlačionici na poluvremenu, a zamijenio ga je Roberto Piccoli. Ipak, to nije donijelo promjenu rezultata.
Napoli je već u ranoj fazi susreta postigao dva gola i time usmjerio utakmicu u svoju korist.
Odabrao sam Džeku da pravi probleme Napoliju u njihovom visokom presingu, pritisnuvši Lobotku, ali strategija može pomoći samo do određene mjere kada se utakmica tako rano promijeni. Razvijala se drugačije nego što smo očekivali – izjavio je Pioli nakon utakmice.
Fiorentina nakon tri odigrana kola još uvijek ne zna za pobjedu i na svom kontu ima samo dva osvojena boda.




