Ivan Lendrić, napadač koji je sezonu 2016/17 završio kao najbolji strijelac Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 19 golova, nastavlja svoju nogometnu karijeru u Francuskoj, gdje od 2024. godine nastupa za klub CS Avion, tim koji se takmiči u amaterskim rangovima francuskog nogometa.
Lendrić je svoju profesionalnu karijeru započeo u omladinskoj školi splitskog Hajduka prije nego što je kao posuđeni igrač stigao u Zrinjski Mostar, gdje je postigao 16 golova i istakao se kao veliki talent još prije nego što je postao najbolji strijelac Premijer lige BiH.
Nakon afirmacije u Bosni i Hercegovini, Lendrić je igrao za niz klubova u različitim evropskim ligama, uključujući belgijski Zulte Waregem, hrvatsku Lokomotivu, austrijski Kapfenberg, slovenski Celje, rumunski Hermannstadt, te klub francuske druge lige RC Lens, u koji je prešao iz Željezničara 2017. godine za oko 300.000 eura.
U nastavku svoje karijere imao je i epizode u grčkom AOK Kerkyra, belgijskom Rupel Boom, hrvatskom Hrvatskom Dragovoljcu, te drugim evropskim klubovima prije dolaska u CS Avion, u kojem danas nastupa, a to je tim koji se takmiči u amaterskoj ligi u Francuskoj.
Lendrić je u Premijer ligi BiH ostao zapamćen kao ubojiti napadač koji je sa Željezničarem osvojio naslov najboljeg strijelca takmičenja u sezoni 2016/17 sa 19 pogodaka, što je i danas jedna od njegovih najzvučnijih statistika u karijeri.
Danas, iako igra na nižim nivoima francuskog nogometa, Lendrić ostaje prepoznatljiv po svojoj karijeri koja je obuhvatila veliki broj klubova širom Evrope i po periodima u gravitirajućim ligama, posebno po uspjehu u BiH i prelasku u Lens.




