Bosanskohercegovački defanzivac Anel Ahmedhodžić postigao je svoj prvijenac u dresu Zmajeva u susretu protiv Ukrajine, a UEFA je danas pokazala divljenje prema njegovom izuzetno lijepom golu.
Naime, UEFA je na svojim stranicama objavila video uz opis: “Kakav način da postignete prvi reprezentativni pogodak”, a uz to su još postavili simbole aplauza.
Podsjetimo, Anel Ahmedhodžić je u 77. minuti susreta protiv Ukrajine zatresao mrežu rivala i tako donio bh. reprezentaciji bitan bod pred posljednje dvije utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
Ahmedhodžić je već nastupio u deset utakmica Zmajeva, a u svom Malmou je neizostavan igrač. Već duže vrijeme defanzivac se povezuje sa najvećim evropskim klubovima.
🇧🇦 What a way to score your first international goal, Anel Ahmedhodžić 👏
🔝 How highly do you rate the young defender? @NFSBiH | #WCQ pic.twitter.com/kqdWCvU87R
— UEFA EURO 2024 (@EURO2024) October 20, 2021