Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Ino fudbal»Političar osumnjičen da je nagim fotografijama ucjenjivao fudbalera porijeklom iz BiH

    Političar osumnjičen da je nagim fotografijama ucjenjivao fudbalera porijeklom iz BiH

    08.03.2018
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Nemanja Marković (25), bivši predsjednik omladine Beograda Nove stranke, uhapšen je zbog sumnje da je od bivšeg fudbalera Crvene zvezde Mihaila Ristića, koji je proijeklom iz Bijeljine (23) tražio 5.000 eura da ne bi objavio njegove kompromitujuće fotografije, prenosi “Blic”.

    Marković i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde koji sada brani boje Sparte iz Praga, navodno su bili bliski prijatelji sve dok Marković nije pokušao da se okoristi od svog druga.

    Kako “Blic” piše, mladi fudbaler dopisivao se sa jednom djevojkom kojoj je u nekom trenutku poslao i svoje nage fotografije. Te iste fotografije djevojka je proslijedila Markoviću, a istragom se utvrđuje u kakvoj su vezi bili bivši član Nove stranke i djevojka koja mu je dostavljala provokativne fotografije Zvezdinog igrača.

    “Osumnjičeni je odlučio da poznanika ucjenjuje i od njega je zatražio 5.000 eura. Zaprijetio mu je da će u suprotnom u javnosti objaviti njegove kompromitujuće fotografije”, kaže neimenovani sagovornik “Blica”, navodno upoznat s istragom.

    Fudbaler, koji sada igra za klub iz Praga, početkom ovog mjeseca platio je svom drugu 300 eura, kako bi ga ostavio na miru. Međutim, osumnjičeni Marković ubrzo ga je pozvao i zatražio ostatak novca i dalje prijeteći objavom fotografija.

    Bivši prvotimac Zvezde tada je shvatio da Marković neće odustati od ucjene, pa ga je prijavio policiji. Napravili su zasjedu za mladog ucjenjivača koji je često stavljao fotografije sa fudbalerom na svoje profile na društvenim mrežama.

    Na prijedlog policije i tužioca, fudbaler je odlučio da se sastane sa Markovićem i da mu preda dogovorenu sumu. Ubrzo poslije prijema novca, Markoviću su operativci stavili lisice na ruke.

    “Kod uhapšenog su pronađeni mobilni telefon sa snimcima fudbalera, kao i kompletna prepiska”, dodaje sagovornik “Blica”.

    Nakon što je uhapšen, Markoviću je određeno zadržavanje do 48 sati, a on je sproveden na saslušanje u Drugo osnovno tužilaštvo, čiji je tužilac tražio da mu se odredi pritvor do 30 dana kako ne bi uticao na svjedoke.

    Mihailo Ristić
    Prethodni članakPOTPISAN SPORAZUM: NK Bosna Visoko polazna stanica za Bosance iz Amerike
    Sljedeći članak WENGER ODREDIO SASTAV: Poznata sudbina Seada Kolašinca

    Povezani članci

    Feđa Dudić se vratio: Radnički potvrdio povratak uspješnog bh. stručnjaka

    12.06.2026

    Papa Lav XIV postao počasni član Real Madrida

    12.06.2026

    Ogroman broj navijačkih pjesama uoči SP-a kreirala je umjetna inteligencija

    12.06.2026

    Neobično obećanje španskog reprezentativca pred Mundijal 2026

    12.06.2026
    Najnovije

    Rooney smatra da je Vasilj morao dobiti crveni karton: “To je bila opasna igra”

    13.06.2026

    Sofascore ocijenio Zmajeve: Defanzivci briljirali, jedan igrač podbacio

    13.06.2026

    Jovo Lukić nakon Kanade: Žao mi je zbog pobjede, ali ovo je veliki korak

    13.06.2026

    Amar Osim: Tokom cijele utakmice nismo napravili smislenu akciju

    13.06.2026
    Preporuka

    Amar Osim: Tokom cijele utakmice nismo napravili smislenu akciju

    ESPN oduševljen potezom Kolašinca: Ovo će biti odbrana Mundijala

    Zeljković nakon boda protiv Kanade: Imamo kvalitet da se borimo za prolazak dalje

    Sergej Barbarez nakon Kanade: Dobar bod

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.