U okviru 15. posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva Druge lige FBiH grupa “Jug” u Posušju je odigran derbi prvog dijela sezone između domaće ekipe Posušje i Klisa iz Buturović Polja koji je odlučivao o jesenjem prvaku. Već u 6. minuti popularni “Klišani” su došli u rezultatsku prednost, golom Aida Kudre, što je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu bivši premijerligaš je zaigrao bolje, a blistao je trostruki strijelac Dominik Begić, a Lebo je dao 1 gol (4:1), za pobjedu Posušaka i jesenju titulu.
U dvije odigrane subotnje utakmice slavile su domaće ekipe, Stolac je pobjedio jablaničku Turbinu sa 3:0, dok je Tomislav bio nemilosrdan prema mostarskom Branitelju savladavši ga rezultatom, 9:1.
Kamešnica i Rama su sa tri gola u mreži ispratili svoje goste Grude i Bjelopoljac, savladavši ih istim rezultatom 3:0, Ljubuški je sa 4 gola u mreži zabilježio domaću pobjedu protiv Troglava 1918 od 4:0, dok su bez pobjednika u Gornjem Vakufuodigrali domaća Sloga i Neum 1:1.
Tabela:
- Posušje 14 12 1 1 52:11 37
- Klis 14 11 1 2 41:13 34
- Ljubuški 14 10 0 4 49:20 30
- Neum 14 9 3 2 34:14 30
- Turbina 14 7 1 6 23:28 22
- Tomislav 14 6 3 5 31:27 21
- Troglav 1918 14 6 3 5 21:25 21
- Sloga 14 5 4 5 25:26 19
- Bjelopoljac 14 6 1 7 28:34 19
- Kamešnica 14 5 1 8 24:29 16
- Brotnjo Čitluk 14 4 2 8 17:25 14
- Stolac 14 4 1 9 20:31 13
- Rama 14 4 1 9 18:38 13
- Grude 14 3 1 10 15:40 10
- Branitelj 13 1 1 11 12:51 4




