Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Potpredsjednika Veleža zabolili komentari o prodanoj utakmici u Andori: Sram i stid vas bilo

    Potpredsjednika Veleža zabolili komentari o prodanoj utakmici u Andori: Sram i stid vas bilo

    21.07.2024
    Facebook Twitter WhatsApp
    FOTO: FK VELEŽ
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Potpredsjednik Veleža Admir Rahimić, oglasio se nakon evropske blamaže Rođenih, gdje su ispali od Intera iz Andore izugibvši sa čak 5:1.

    Rahimić je u svom obraćanju naveo kako je spreman otići iz kluba ukoliko to Skupština kluba bude zahtjevala te da su ga zabolili komentari o prodanoj utakmici u Andori.

    Zadnjih godinu i po dana imam čast i privilegiju da sam član Uprave FK Velež Mostar, zamjenik predsjednika i generalni sponzor.Želimo dati mogućnost stručnom štabu, igračima da analiziraju detaljno sve šta se desilo u Andori i kako je bilo moguće da se to desi. Osobno sam mnogo razočaran i mnogo tužan kao i svi ostali sigurno i zbogsvega vjerujte nisam spavao nekih 48 sati.Želim se izvinuti svim našim navijačima, a pogotovo onim koji su bili u Andori, Red Army-u učinili su nas tamo ponosnim, dizali su ekipu svih 90. minuta i nakon utakmice pozdravili su igrače, vjerujte to me učinilo ponosnim i to mi je dalo sigurnost da sve što smo radili zadnjih godinu dana da je tačno i da moramo nastaviti s tim. Za svoj dio ja osobno preuzimam odgovornost.

    Na čelo Veleža došli smo kao ekipa, kao zajednica, kao Uprava zamoljeni prije godinu ipo dana da preuzmemo klub. U tom momentu Velež je bio u jako teškoj situaciji bio je sportski loš, a i pod velikim dugom.Mi se nismo gurali da preuzmemo klub i nismo ništa oteli i to nismo sigurno oteli gospodinu Hasiću. Godpodin Hasić je imao mogućnost da nastavi sa radom i mi smo povukli našu kandidaturu, ali gospodin Hasić je izložio da to ne može nastaviti iz zdrastvenih problema i nije bilo druge mogućnosti onda i zamoljeni smo od čelnih ljudi grada Mostara da preuzmemo tu odgovornost.Za mene nije bilo upitno da li da to uradimo ili ne, jer znamo svi značaj našeg Veleža.Šta se sve desilo od našeg dolaska ? Velež je sada bez dugova, radili smo na infrastrukturnim projektima , tribina koja je danas dvije trećine završena, izgradnja pomoćnog terena u Blagaju, rad na sportskom segmentu i zajedništvom smo napravili iskorak , doveli Velež gdje pripada, a to je u Evropu.Završili smo na trećoj poziciji u prošloj sezoni i to je objektivno veliki uspjeh kad pogledate samo Sarajevo ima možda deset puta veći budžet od nas, a da za Zrinjski i Borac i ne pričamo.Kao prvi klub u Bosni i Hercegovini doveli smo novog tehničkog sponzora , poznati svjetski brend Puma. Svoj mandat dajem na raspolaganje svom jedinom legitinom organu, a to je Skupštino kluba i nek procjene daa li je naš rad vrijedan ili ne. Ponosan sam što sam bio dio ekipe ovih zadnjih godinu i po dana i stojaću uvijek za Velež bio u Upravi ili ne.

    Posebno se želim obratiti pojedinim akterima koji nepošteno i zlonamjerno koriste ovu situaciju da nametnu ovoj Upravi da smo mi dogovorili i prodali utakmicu, da smo mi dovelu klub ovdje gdje jeste i da smo namjerno nanjeli štetu. Sram i stid da vas bude ! Ova Uprava u zadnjpj sezoni donjela je više od milion KM u klub . Da bilo kome se kaže iz Uprave da je nanio štetu klubu je dno dna i neću da se spuštam na taj nivo i zaista svakom želim sve najbolje. Oni ljudi , koji vole Velež, koji su istinski navijači, a ima ih mnogo da se distanciraju od takvih ljudi , da im nedaju prostora da se šire, to je kao karcinom i ti ljudi su odgovorni za neusphevanje našeg kluba u posljeratnoj historiji
    Oni su otjerali Hasića i oni žele da otjeraju i nas , jer vide da radimo kako treba . Samo želim poručiti istinskim navijačima : “Sve nas ista ljubav spaja, Mostar u srcu Velež do groba”, naveo je Rahimić.

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    Admir Rahimić FK Velež Mostar
    Prethodni članakGolman stiže u Slobodu
    Sljedeći članak Sarajevo štampa 30.000 ulaznica za utakmicu sa Slovacima

    Povezani članci

    Kolumbija srušila DR Kongo i zasjela na čelo grupe: Dominacija krunisana u završnici/VIDEO

    24.06.2026
    Lukić na treningu Zmajeva

    Dok se Lukić sprema za Katar, Cluj mu postavio cijenu: Francuzi i Nijemci ozbiljno zagrijani

    23.06.2026
    Ronaldo je obilježio ovaj susret

    Portugalci petardom počastili Uzbekistan, Ronaldo ušao u anale

    23.06.2026
    Borac na Zlatiboru brusi formu

    Borac brusio formu za Ligu prvaka pobjedom nad Sutjeskom

    23.06.2026
    Najnovije
    bakir music

    Bakir Musić na Balkanskom prvenstvu istrčao najbolji ovosezonski rezultat

    24.06.2026
    bih gleda hrvatska panama

    Zmajevi noćas bodrili Vatrene protiv Gane

    24.06.2026

    Obradović počeo rekonstrukciju: Panatinaikos ostaje bez dvojice igrača

    24.06.2026
    memic i mujakic

    Idealni i crni scenario za svaku grupu: Šta treba BiH da prođe ako pobijedi Katar jedan razlike

    24.06.2026
    Preporuka
    memic i mujakic

    Idealni i crni scenario za svaku grupu: Šta treba BiH da prođe ako pobijedi Katar jedan razlike

    meksiko navijaci

    Danas rasplet u grupama A, B i C: Borba za osminu finala dostiže vrhunac

    Rus kaže da nema brige

    Rus iz Seattlea pred Katar: Kakvo je to pitanje? Bosna pobjeđuje!

    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez pred Katar: Ne očekujem ništa drugačiju utakmicu od prethodne dvije koje smo igrali

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.