Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

ZVANIČNO

Potvrđeno pisanje Sportskih: Velež se rastao sa pet igrača, među njima i neki koji su nosili ekipu

Blog Image

FOTO: FK Velež

FK Velež rastao se sa pet igrača…

– Fudbalski klub Velež Mostar obavještava sve svoje članove, navijače i prijatelje Kluba da Dino Halilović, Osman Hadžikić, Nikola Savić, Nikola Srećković I Haris Jogunović nisu više fudbaleri Veleža. Pomenutim fudbalerima istekli su ugovori te u nastavku neće nastupati za naš Klub, saopšteno je iz Veleža.

U prethodnom periodu, svaki od njih dao je svoj doprinos u Crvenom dresu, bilo kroz zalaganje na terenu, profesionalan odnos prema obavezama i dresu, ili kroz doprinos kolektivu te atmosferi u svlačionici. Njihovo zalaganje i predanost doprinijeli su razvoju tima, te su svojim radom ostavili trag u dresu Rođenih.

Najduži staž od pomenutih fudbalera imao je golman Osman Hadžikić koji je u Veležovom dresu proveo dvije i pol godine upisavši 74 nastupa. Dobim nastupima u Veležu Osman je stekao i povjerenje selektora naše nacionalne reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergeja Barbareza.

Veliki doprinos za klub dao je i borbeni veznjak Dino Halilović koji je u ljeto 2023. godine stigao u redove Rođenih. Dino je upisao 64 nastupa u Crvenom dresu postigavši 8 golova uz 5 asistencija.

Tačno godinu dana dres Rođenih nosio je i odbrambeni fudbaler Nikola Savić koji je odigrao 28 mečeva za naš tim postigavši jedan gol.

Ove zime, tačnije na pripremama tima u Turskoj, ekipi se priključio i ofanzivac Nikola Srećković. Nikola je u dresu Rođenih odigrao 17 mečeva upisavši 4 asistencije.

Haris Jogunović profesionalni ugovor sa Veležom potpisao je u ljeto 2022. godine a isti je trajao tri godine. Ovaj mladi defanzivac upisao je i jedan zvanični nastup u dresu Veleža. Bilo je to u posljednjem kolu sezone 2022/23 protiv ekipe Posušja.

Slični članci