Lamine Yamal je umoran od gledanja utakmica s tribina ili s kauča kod kuće. Mladi talent Barcelone, koji je propustio tri utakmice, više ne može čekati i odlučio je napraviti korak naprijed u svom oporavku.
Naime, odmah nakon utakmice protiv Bresta, Lamine je imao razgovor od skoro minut s Hansijem Flickom na terenu, tijekom kojeg ga je njemački trener smirio, rekavši mu da će se sljedeći dan priključiti timu na treningu i da, ako sve bude u redu, bit će pozvan u subotu za utakmicu protiv Las Palmasa, piše španski AS.
Važno je podsjetiti da se Yamal povrijedio 6. novembra u Beogradu protiv Crvene zvezde. Iako je završio utakmicu, nije trenirao sljedeće dane zbog udarca na desnom gležnju. U početku je sve izgledalo kao manji problem, zbog čega ga je Flick pozvao za utakmicu protiv Real Sociedada. Međutim, sat i po prije utakmice odlučeno je da se izostavi iz sastava jer je bol i dalje bio prisutan. Nakon potrebnih pregleda, dijagnosticirana mu je povreda prve klase u sindesmozi desnog gležnja, s prognozom oporavka od dva do tri tjedna. Napadač, koji je bio izostavljen od strane De La Fuentea, započeo je proces oporavka.
U početku se mislilo da bi mogao biti spreman za prvu utakmicu nakon reprezentativne pauze, no to je kasnije otkazano. Razlog je što Flick nije želio preuzeti nikakav rizik i uvrstiti Yamal samo ako bude 100% spreman. Problemi Frenkija de Jonga s povredom desnog gležnja još su bili prisutni u Barceloninoj svlačionici.
Do prije tri dana, igrač je još uvijek osjećao bol u gležnju, iako je bio gotovo bez simptoma kada je koristio zaštitu.