Italijanski fudbalski velikani, Juventus i Inter, okončali su svoj nastup na Svjetskom klupskom prvenstvu u Sjedinjenim Američkim Državama ispadanjem u osmini finala, no turnir su napustili s velikim finansijskim dobitkom.
Inter je poražen od brazilskog Fluminensea rezultatom 0:2, dok je Juventus minimalno izgubio od Real Madrida – 0:1.
Prema informacijama koje donosi Calciomercato.com, Inter je zaradio 24 miliona eura samo za učešće na turniru. Dodatno su inkasirali 1.9 miliona eura za svaku od dvije pobjede u grupnoj fazi – protiv Urawe Redsa i River Platea, te još 900.000 eura za remi s Monterreyem.
Plasman među 16 najboljih donio im je još 7 miliona eura, pa je ukupna zarada kluba sa Meazze iznosila impresivnih 35.7 miliona eura.
Juventus je za samo sudjelovanje dobio između 18 i 20 miliona eura, a na to su dodali još 1.9 miliona eura po pobjedi protiv Al Aina i Wydada. Plasman u osminu finala donio im je još 7 miliona, pa se ukupna zarada kreće između 28 i 30 miliona eura.