Bivši nogometaš Intera, Edin Džeko (37), postigao je prvi gol za Fenerbahče u pobjedi od 2:0 protiv Samsunspora u drugom kolu turskog prvenstva.
Džeko je izašao iz igre u 78. minuti, zamijenjen od strane Umuta Nayira. Drugi gol je postigao Sebastian Szymanski u osmoj minuti sudijske nadoknade. Fenerbahče je podijelio snimku slavlja u avionu nakon utakmice, s Džekom kako veselo pjeva uz veliki zvučnik.
Klub je nakon dva kola osvojio maksimalnih šest bodova, što je razlog za proslavu. Džeko je potpisao dvogodišnji ugovor s Fenerbahčeom nakon isteka ugovora s Interom te je već postao kapiten ekipe.
U četiri dosadašnja nastupa postigao je četiri gola i upisao dvije asistencije.




