Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Domaći fudbal»Premijerligaš pisao Dini Begiću

    Premijerligaš pisao Dini Begiću

    16.10.2019
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    U Zvijezdi 09 ne mire se sa posljednjoj pozicijom na tabeli. Smatraju kako imaju loše suđenje, a sada su iz kluba poslali otvoreno pismo predsjedniku NS BiH Dini Begiću.

    “Poštovani, vjerujemo da je vaš prioritet i prioritet svih organa takmičenja koji djeluju u fudbalskom savezu BiH osiguranje poštenog, fer i sportskog načina odigravanja mečeva Premijer lige BiH. S tim u vezi uputili smo vam molbu za određivanje termina sastanka u najkraćem mogućem roku.

    FK „Zvijezda 09“ je klub koji svoje obaveze, finansijske ili bilo koje druge redovno izmiruje prema fudbalskom savezu i njihovim organima takmičenja. Do sada smo imali korektnu saradnju sa vama i sa svim organima saveza i želimo da tako i ostane u budučnosti ali stalne tendencije u suđenju na našu štetu na utakmicama našeg kluba u domaćem šampionatu više nećemo tolerisati.

    Kao što ste i sami imali priliku vidjeti, sportska javnost zgrožena je suđenjem glavnog sudije Matea Muse koji je dijelio „pravdu“ u 12. kolu koja je odigrana u Tuzli između ekipe FK“Tuzla City“ i naše ekipe na kojoj je ekipa FK „Zvijezda 09“ drastično oštećena, a to je konstatovao i gosp. Zoran Rebac prvi potpredsjednik Komiteta za sudije i suđenje u emisiji koja je emitovana na BHT.

    Želimo da vas obavijestimo da je pomenuti meč i suđenje samo jedan u nizu slučajeva jer argumentovano smatramo da smo direktno oštećeni u još najmanje tri utakmice na kojima je zbog sudijskih odluka donesenih na štetu našeg kluba krajnji rezultat bio gubitak bodova što u tim slučajevima nije izboreno igrom na terenu od strane naših protivnika nego isključivo sudijskim greškama.

    FK „Zvijezda 09“ je uvijek bila dobar domaćin ali i dobar gost. Na našim mečevima nikada nije zabilježen ni najmanji incident. Sve ekipe i ostale goste smo dočekali kao najbolji domaćini a na isti način i ispratili, ali više ne možemo i nećemo biti nijemi na negativnosti usmjerene protiv našeg kluba koje su postale sve izraženije.

    Želimo samo ravnopravan tretman sa svim ostalim klubovima u takmičenju Premijer lige, a posebno kada je u pitanju suđenje jer smo bez ikakve dileme najoštečeniji klub ove sezone.

    S tim u vezi, zahtjevamo da se vi kao čelni čovjek fudbalskog saveza angažujete i iskoristite svoj autoritet kako bi FK “Zvijezda 09“ dobila ravnopravan tretman kao i svi drugi klubovi u našem šampionatu i kako bi fudbal, fudbalska igra i igrači bili u prvom planu i kako bi se bodovi osvajali igrom, a ne suđenjem. To u većini mečeva koje je naš klub do sada odigrao nije bio slučaj i to se MORA PROMIJENITI!! To je vaša dužnost silom funkcije koju obavljate ali isto tako i moralna dužnost ukoliko ste dobronamjerni i želite bolje sutra našem fudbalu.

    Mi kao klub ćemo u budućnosti učiniti sve u okviru prava, propozicija i pravilnika FSBiH da izborimo ravnopravan tretman na mečevima koji slijede u domaćem šampionatu.

    Želimo da vas obavijestimo da ćemo ubuduće o svim dešavanjima na našim mečevima u šampionatu redovno obavještavati sportsku javnost putem medija bilo da je riječ o pozitivnim dešavanjima ili da je riječ o bilo kakvim anomalijama koje su se desile, naročito kada je riječ o suđenju na mečevima našeg kluba.

    FK „Zvijezda 09“ pruža ruku saradnje za sve koji žele dobro našem našem fudbalu i našem klubu i želimo vam pomoći da odstranite sve one koji ruše autoritet fudbala”, navodi se u saopštenju.

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    Elvedin Dino Begić Nogometni savez BiH Zvijezda 09
    Prethodni članakDa li je ovom izjavom Prosinečki najavio ostavku?
    Sljedeći članak Vranješ je gledao blijede “Zmajeve”, a nakon utakmice rekao je što većina nas i misli

    Povezani članci

    Jusuf Fačić šutira

    Fačić tresao mreže čak 27 puta: Golgeterska eksplozija mladog napadača Lokomotive

    12.06.2026
    Ganac u Zenici

    Bivši igrač Schalkea na probi u Čeliku

    29.05.2026
    nogometni teren hotel muska voda

    Novoizgrađeni “Wembley” na obroncima planine Konjuh otvorit će 20. maja fudbalski asovi iz cijele BiH

    17.05.2026

    Reakcije iz Srbije: ”Samo sam čuo kako je nešto palo, puklo, pritrčao sam, borio se za život”

    03.11.2025
    Najnovije
    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez upozorava pred Katar: Nisu slučajno na Svjetskom prvenstvu

    24.06.2026
    barbarez vels bih cardiff

    Jedan podatak nikako ne ide u prilog Zmajevima uoči Katara, Barbarez se toga sigurno sjeća

    24.06.2026
    pasalic

    Hrvatska savladala Panamu, protiv Gane će igrati odlučujući meč grupne faze

    24.06.2026
    hrvatska panama

    Dalić pogodio s izmjenama, Hrvatska povela protiv Paname: Pašalić propustio dotući Panamce

    24.06.2026
    Preporuka
    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez upozorava pred Katar: Nisu slučajno na Svjetskom prvenstvu

    barbarez vels bih cardiff

    Jedan podatak nikako ne ide u prilog Zmajevima uoči Katara, Barbarez se toga sigurno sjeća

    pasalic

    Hrvatska savladala Panamu, protiv Gane će igrati odlučujući meč grupne faze

    tabakovic trening bih (1)

    Sofascore objavio mogući sastav BiH protiv Katara, pogledajte koga su stavili u startnih 11

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.