Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Premijerligaški vikend: Ovaj Željo nije za velike domete, Tuzla City blista, prva pobjeda Borca

Blog Image

Iza nas su susreti 7. kola m:tel Premijer lige BiH….

Kolo su na Koševu u petak navečer skromno otvorili Sarajevo i Široki Brijeg odigravši 0:0. Na taj način Sarajevo je propustilo šansu da dodatno da na značaju pobjedi iz Tuzle. No, Sablićev tim i ovako prilično dobro stoji imajući u vidu sve probleme koje su imali u posljednjih nekoliko mjeseci, a dobra stvar za “Bordo” tim je što su uspjeli da registruju sve fudbalere, pa nakon reprezentativne pauze svakako možemo da očekujemo puno jače Sarajevo. Sa druge strane, Široki Brijeg je kralj remija u ovoj sezoni jer su na sedam utakmica čak pet puta odigrali neriješeno!

Skromnu utakmicu odigrao je i Zrinjski, koji je na Mokrom docu remizirao sa Posušjem. Imali su skoro poluvrijeme više igrača u polju, propustili su realizirati i penal, pa se Zrinjski na kraju zadovoljio tek bodom. Sa druge strane, Posušje je odigralo hrabro, pokazali su se žilavim protivnikom i bez sumnje mogu biti mnogo zadovoljniji remijem.

Tuzla City ostvario je i petu pobjedu u sezoni. Na Tušnju su u super zanimljivoj utakmici sa 3:2 savladali Rudar iz Prijedora. Tuzlaci su pokazali i određene slabosti u ovoj utakmici, ali Musemićev tim uspio je slaviti i to je ono što se na kraju pamti. Tuzla City do reprezentativne pauze ostavio je i najbolji utisak od svih timova i zasluženo drže vrh tabele iako imaju i jednu utakmicu manje.

Velež se nakon nešto slabijeg ulaska u sezoni polako konsolidira. Nakon pobjede na Pecari uspjeli su da slave i protiv Leotara na domaćem terenu (2:1). Od tima Feđe Dudića tek trebamo da vidimo ono najbolje i nema sumnje da će “Rođeni” i u ovoj sezoni biti jako ozbiljan kandidat za izlazak u Evropu.

Borac iz Banjaluke ostvario je prvu pobjedu u sezoni (4:3) i to na kakav način. Već nakon tri minuta aktuelni prvak bio je u nokautu, gubili su 2:0, ali su na kraju uspjeli da preokrenu i upišu pobjedu. Ipak, Borac je i u ovoj utakmici potvrdio da ima mnogo slabosti i Nemanja Miljanović će još mnogo morati da radi kako bi Borac učinio kompaktnim timom. To je uostalom rekao i sam trener Borca nakon utakmice, da svaki prilazak njihovom golu postaje šansa za gol… Kada je u pitanju Radnik, već sada se može konstatovati kako su najozbiljniji kandidat za ispadanje u niži rang takmičenja.

Kolo su na Grbavici zatvorili Željezničar i Sloboda. Bio je to meč bez mnogo prilika, ali na kraju sa golovima (1:1). Sloboda je bila opasnija, Said Husejinović pokazao je klasu i pokazao da se na njega još uvijek može računati da vuče ekipu… Sloboda, iako pobjedu ispustila u 90. minuti, može biti zadovoljna stanjem na tabeli do reprezentativne pauze. Možda su i najugodnije iznenađenje sezone… Sa druge strane, Željezničar ne ostavlja nikako dojam ekipe koja se može boriti za vodeće pozicije na tabeli.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

(N.S./Sportske.ba)

Slični članci