Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Preminuo Ivica Pekić

Blog Image

Tužna vijest večeras nam je stigla iz Visokog. U 80. godini preminuo je dugogodišnji sportski radnik Ivica Pekić.

Ivica Pekić je rođen 1938. godine u Konjicu, ali duži niz godina je živio u Visokom.

Nakon kratke fudbalske karijere, 1975. godine ulazi u KK Bosna Sarajevo i bio je sudionik osvajanja titule prvaka Evrope sa sarajevskim Studentima, a u tom klubu se zadržao sve do rata.

– Dugo godina je, nakon toga, bio predsjednik NK Bosna iz Visokog, koja je na čelu s njim osvojila Kup i Superkup BiH, te završila regularni dio sezone na prvoj poziciji i definitivno je “visočki Berlusconi”, kako su ga popularno zvali, obilježio fudbal u BiH u poslijeratnom periodu, a “zlatni dani” visočkog fudbala se vežu upravo uz ime Ivice Pekića – saopćeno je iz NK Bosna Visoko.

Datum i mjesto sahrane Ivice Pekića bit će objavljeni naknadno.

Slični članci