U četvrtak lijepa noć na Grbavici. Remi s “okusom” pobjede protiv Kopera, a u okviru Konferencijske lige.
Na terenu Admir Adžem, Željino dijete, na tribinama, Veldin Karić, Adnan Pehlivanović i Jasmin Hurić, a u loži Nenad Starovlah. Jedna sjajna generacija Željinih omladinaca i vrsni stručnjak, pedagog, trener… Koji se vratio na svoju Grbavicu i odmah zasukao rukave.
Jučer, dan poslije utakmice s Koprom, nekoliko tramvajskih stanica niže, na Otoci, nekadašnjem stadionu Olimpika, susret prijatelja. Suigrača iz Željine škole.

“Na jučerašnjem treningu imao sam čast i zadovoljstvo da me posjeti moj bivši saigrač iz omladinskih dana FK Željezničar – Veldin Karić, proslavljeni fudbaler koji je nosio dresove klubova širom Evrope.
Zajedno smo prošli sve omladinske kategorije FK Željezničar, a kao kruna našeg zajedničkog rada bio je potpis za prvi tim – neposredno prije početka rata. To je bila generacija koja se i danas s ponosom pamti – generacija koju je s mnogo stručnosti i emocije vodio trener Nenad Starovlah.
Druženje s prijateljem s kojim dijelim nezaboravne uspomene i sportski put bilo je pravo osvježenje. Fotografije sa susreta neka budu podsjetnik na jedno lijepo sportsko bratstvo koje traje i danas. “- napisao je Jasmin Hurić, trener i vlasnik škole “Atletiko” iz Sarajeva. “Hura” je sa sinom Arminom dočekao Karića i predstavio kao buduće uspješne nogometaše i ljude.
Inače Hurić je možda najbolji defanzivac u novijoj povijesti Želje. Bio je akter i jedan od najboljih igrača u nezaboravnom “vječitom’ derbiju, kada su plavi na Koševu slavili (1:0) i osvojili prvu poslijeratnu titulu.
N. I.
