Ženski rukometni klub Borac sinoć je na najbolji mogući način zaključio jesenji dio sezone. Popularne “osice” su nakon velike borbe i preokreta slavile na gostovanju u Hadžićima protiv aktuelnog prvaka Premijer lige BiH rezultatom 21:22, čime su na zimsku pauzu otišle bodovno izjednačene na vrhu tabele upravo sa sinoćnjim rivalom.
Pobjeda u derbiju bila je kruna sjajnih izdanja podmlađene ekipe, koju od ove sezone s klupe predvodi Sanja Trnjak – Veselić, dugogodišnja trenerica omladinske škole kluba. Kao potvrda kvalitetnog rada i pravog smjera razvoja, u klub je stigla izuzetna vijest – čak četiri rukometašice Borca dobile su poziv u kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine.
Reprezentativni poziv upućen je Nataši Milovanović, Ani Veselić, Minji Grahovac i Tamari Pejić, igračicama koje su od ove sezone postale dio prvog tima i već ostavile snažan trag u Premijer ligi BiH.
“Sa velikim ponosom objavljujemo da je naš predan rad i kontinuirano ulaganje u mlade igračice prepoznat od strane selektora kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine, gospodina Fuada Mahmutovića. Ovo priznanje je dokaz kvaliteta rada u našem klubu, ali i nagrada za trud, disciplinu i posvećenost koje ove djevojke svakodnevno pokazuju na treninzima i utakmicama. Iskrene čestitke našim mladim reprezentativkama! Ponosni smo na vas i želimo vam mnogo sreće i uspjeha u dresu reprezentacije!”, istaknuto je iz banjalučkog kluba.




