Premijer liga BiH ovog vikenda donosi uzbudljiv raspored 26. kola, koje počinje ranije nego što je uobičajeno – već u četvrtak.
Otvaranje kola zakazano je za četvrtak u 18:45 sati na stadionu Mokri Dolac, gdje Posušje dočekuje Velež. Biće to uvod u dinamičan fudbalski vikend.
U petak su na programu dvije utakmice – u 16:00 sati Sloboda će u Tuzli ugostiti Radnik iz Bijeljine, dok će od 18:00 sati u Gabeli snage odmjeriti GOŠK i Sloga Meridian.
Subota donosi najbogatiji program, uključujući i dva velika derbija. Dan počinje u 13:30 u Konjicu, gdje će trener Igmana Alen Peternac debitovati pred domaćom publikom protiv Širokog Brijega. Derbi dana igra se u Mostaru – Zrinjski će od 17:30 sati ugostiti Željezničar, a kolo će u 20:45 sati zatvoriti duel Borca i Sarajeva u Banjoj Luci.
U nedjelju se neće igrati utakmice zbog obilježavanja Uskrsa.
