Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Razvojni tim Bosne piše prelijepu priču: Za polusezonu izgubili samo jednu utakmicu

Blog Image

KK Bosna ove sezone funkcioniše mnogo bolje nego što je javnost navikla.

Iako ljeto nije slutilo na dobro – nije bilo sigurno ni koji će rang Bosna igrati, ni hoće li uopšte igrati – situacija se u međuvremenu konsolidovala, prije svega na finansijskom planu. Prvi tim Bosne trenutno je trećeplasirana ekipa Prvenstva Bosne i Hercegovine, Skenderija je u prošlom kolu protiv Borca bila puna, a Studenti su obezbijedili i plasman na završnicu Kupa Mirze Delibašića.

No, momentalna finansijska stabilnost, dobri rezultati prvog tima i povratak publike u Skenderiju nisu jedine lijepe vijesti iz sarajevske Bosne.

Proteklih mjeseci posebno lijepu priču pišu mladi košarkaši sa grbom Bosne na dresu – riječ je o razvojnom timu nekadašnjeg prvaka Evrope.

Naime, od ove sezone KK Bosna Meridianbet ima i svoj razvojni tim koji nastupa u A2 ligi Jug. Riječ je o trećem rangu košarkaškog natjecanja u Bosni i Hercegovini.

Ovi mladi momci jučer su uspješno okončali prvi dio sezone i to pobjedom protiv KK IUS rezultatom 68:51. Bila je to osma pobjeda za razvojni tim sarajevskog kluba, pri čemu su u toku prve polusezone upisali svega jedan poraz.

Upravo na jučerašnjoj utakmici posebno se istakao Danis Damadžić koji je ubacio 16 poena.

Kapiten ekipe inače je Bakir Bajrović, a razvojni tim Studenata sa klupe predvodi Dino Kosovac, 23-godišnji trener i nekadašnji kapiten Bosne.

(T.Š./Sportske.ba)

Slični članci