Real Madrid pobijedio je s 2:1 na gostovanju kod Celte Vigo u 27. kolu španskog prvenstva. Real je poveo u 11. minuti golom Aurélièna Tchouaménija, da bi potom Borja Iglesias u 25. izjednačio na 1:1.
Bilo je 1:1 na semaforu sve do 94. minute kada je Federico Valverde pogodio za pobjedu.
Ekipa Álvara Arbeloea nalazi se na drugom mjestu s 63 boda, jednim manje od Barcelone koja ima i utakmicu manje. Katalonski velikan u subotu od 21 sat igra u gostima kod Athletic Bilbaoa. Celta Vigo ostala je na šestom mjestu s 40 bodova. Golove s utakmice pogledajte OVDJE.
Prekršaj prije drugog gola Reala?
Realova pobjeda nije prošla bez kontraverze. Naime, prije pobjedničkog gola Valverdea u sudačkoj nadoknadi, igrači domaće ekipe tražili su da VAR provjeri potencijalni prekršaj i poništi gol.
Mladi Manuel Ángel Morán, koji je u igru ušao tek u 90. minuti, u začetku je akcije startao na domaćeg veznjaka Fera Lópeza, ali je sudac odlučio kako to nije dovoljno za svirati prekršaj te je samo odmahnuo rukom, a iz VAR sobe javili su mu da je sve čisto. Situaciju možete pogledati OVDJE.
Domaći igrači, ali i navijači nogometa diljem Španije jako su ljuti jer bi Real s dva boda manje bio u opasnosti da kolo završi na minus šest bodova od Barcelone devet kola prije kraja. Trener Celte Claudio Giráldez nakon utakmice kratko je prokomentirao: “Bio je to čisti prekršaj s obje noge. Nemam više ništa za dodati.”
S druge strane fanovi Reala tvrde da je sudija u 71. minutu propustio svirati čist penal za Real nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Celte. Da stvar bude čudnija, sudija je tu situaciju išao gledati, ali… Pogledajte tu situaciju ovdje.




