Derbi između Veleža i Zrinjskog večeras je dodatno dobio na tenziji, ne samo zbog dešavanja na terenu, gdje trenutno gosti vode 0:3, nego i zbog scene na tribinama.

Red Army je u jednom trenutku zapalio oduzete rekvizite, što je izazvalo buru reakcija na stadionu. Atmosfera je bila usijana, a navijači su na svoj način poslali poruku gradskom rivalu.
Zbog pirotehnike meč je nakratko i prekinut, a domaći navijači su skandirali “Uprava napolje!”. Navijači Veleža krenuli su da bacaju baklje u teren i pogodili su nečim svog igrača, Andru Babića i zbog toga je bio prekid.
Trenutno Zrinjski vodi sa ubjedljivih 1:3.




