Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Ostali sportovi»Reprezentacija BiH impresivno započela Svjetsko prvenstvo u Varaždinu
    Ostali sportovi

    Reprezentacija BiH impresivno započela Svjetsko prvenstvo u Varaždinu

    22.05.2023
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Hrabri igrači iz Tuzle bez kuglane postižu izvanredne rezultate, dok grad Tuzla čeka svoju kuglanu.

    Muška kuglaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je iznenadila svijet svojim spektakularnim startom na Svjetskom prvenstvu u Varaždinu, pokazujući hrabrost i talent na najvišem nivou. Prvog dana takmičenja, naši neustrašivi reprezentativci su svladali jaku selekciju Italije, ostavljajući navijače u čudu. U drugoj utakmici, protiv moćne Njemačke, doživjeli su očekivan poraz, ali su i dalje ostavili snažan utisak svojim hrabrim nastupom.

    Posebnu pažnju plijene Senad Jogunčić i Nermin Kasumović, izuzetno talentirani igrači iz Tuzle, koji su unatoč nedostatku kuglane u svom gradu uspjeli izgraditi uspješnu kuglašku karijeru. Njihova nevjerojatna predanost i upornost omogućili su im da savladaju izazove i postignu zapanjujuće rezultate na svjetskoj pozornici.

    Treća utakmica protiv Mađarske donijela je odlučujući trenutak za prolazak u nokaut fazu. Naši hrabri momci su se žestoko borili, ali im je nedostajalo samo nekoliko čunjeva da osiguraju pobjedu. Unatoč tome, napustili su teren ponosni na svoje predstavljanje Bosne i Hercegovine.

    Sljedeći izazov čeka našu reprezentaciju u srijedu protiv reprezentacije Švedske, gdje se smatraju favoritima. Očekuje se da će naši neustrašivi momci ostvariti još jednu pobjedu na prvenstvu i vratiti se kući s veličanstvenim uspjehom.

    Iako je njihov uspjeh zapanjujući, postavlja se pitanje izgradnje kuglane u Tuzli. Senad Jogunčić i Nermin Kasumović su postali simboli upornosti i talenta, trenirajući bez adekvatne infrastrukture. Stoga se cijeli grad Tuzla nestrpljivo nada završetku kuglane u tuzlanskom Mejdanu kako bi naši izvanredni sportaši konačno imali priliku natjecati se na domaćem terenu.

    Prethodni članakRukometaši Vogošće u polufinalu Kupa BiH, pozivaju navijače da ih podrže
    Sljedeći članak Miljenik navijača BiH se vraća u reprezentaciju i pjevuši hit Nervoznog poštara “Ženim se…”

    Povezani članci

    Senzacija na Roland Garrosu! 114. igračica svijeta ušla u finale i već zaradila duplo više novca nego u cijeloj karijeri

    04.06.2026

    Šok u Prostejovu: Džumhura zaustavio 318. teniser svijeta

    04.06.2026

    Ruska tinejdžerka deklasirala Martu Kostjuk i ušla u finale Roland Garrosa

    04.06.2026

    Roland Garros će krunisati nove Grand Slam šampione

    04.06.2026
    Najnovije

    Senzacija na Roland Garrosu! 114. igračica svijeta ušla u finale i već zaradila duplo više novca nego u cijeloj karijeri

    04.06.2026

    Velibor Pudar napustio FK Velež: Izvinjavam Faruku što mu nisam ispunio obećanje

    04.06.2026

    BKC Kalesija organizuje druženje mališana sa golgeterom Veleža Arminom Spahićem

    04.06.2026

    Benfica potvrdila da Mourinho odlazi u Real, biće to treći najveći otkup za jednog trenera u istoriji

    04.06.2026
    Preporuka

    Mario Cvitanović se oglasio nakon odlaska iz FK Sarajevo: Odlazim ponosan, sretan i uzdignute glave

    Zeljković optimističan nakon novog dogovora: Radovi na Nacionalnom stadionu u Zenici počinju već ove godine

    Samir Muratović za Sportske: Kanada je opasnija od Švicarske, oni će nas najviše namučiti

    Dok u BiH čekaju njegov oporavak, Šunjiću skočila cijena na tržištu

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.