Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Domaći fudbal»Rožman pred Borac: Najveći motiv nam je da dokažemo…

    Rožman pred Borac: Najveći motiv nam je da dokažemo…

    19.04.2024
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Na današnjoj press-konferenciji uoči duela između FK Sarajevo i FK Borac, medijima se obratio Simon Rožman, trener FK Sarajevo.

    “Malo nas je iznenadilo ovo nevrijeme, pa smo morali neke stvari improvizovati što se tiče umjetne trave. Kako god. Odradili smo sve što smo stavili ispred sebe za ovu sedmicu. Čeka nas dobra utakmica. Sve utakmice protiv njih su bile zanimljive i atraktivne, puno toga je bilo za vidjeti, uvijek su odlučivali sitni detalji. Pod suspenzijom su Radović i Čelik. Što se tiče Radovića, bilo je neopravdano sve što se pisalo o njemu, jer je on zlato za našu ekipu” – rekao je Rožman pa dodao:

    “Dečko je karakteran. Sve je bilo iscenirano. Grube riječi su bile neopravdane, moja greška je što nisam iskomunicirao bolje. Svi ostali su zdravi, iako nisu svi na 100%. Imamo još vremena do utakmice da odaberemo onih deset. Očekujem dobru utakmicu s naše strane. Na pravom smo putu. Pola sezone je iza nas. Sedam utakmica do kraja, dosta toga za pokazati, vjerujem da možemo odigrati jedan dobar meč. Pozivam naše vjerne navijače, sa njima smo puno jači. Nadam se da će vrijeme biti tako da će se što više ljudi skupiti, pa da ih razveselimo sa dobrom igrom”.

    Pričao je Rožman na zvaničnoj pres konferenciji i o taktici igranja protiv Borca, ali i o specijalnom psihološkom momentu.

    “Teško će neko nekoga iznenaditi taktički. Znamo šta i kako igraju, na koji način se brane. Imaju dobru tranziciju, teško je probiti njihov niski blok, dobri su u prekidima. Pogotovo imaju jak kvalitet na desnoj strani. Probat ćemo u nekim nijansicama se prilagoditi, ali najviše ćemo raditi ono što dosad mislim da radimo dobro. Ne vjerujem da bi neka taktička stvar mogla odlučiti derbi” – objasnio je Rožman i nastavio:

    “Psihološki momenat će biti jako bitan, puno pričamo o tome ove sedmice. Bit će jako bitan odziv na sve stvari. Mislim da smo u sebi mirni, znamo šta očekivati, ali je najbitnije da ne skrenemo na neke strane koje nisu naš fokus. Nije to njima lako, ali mislim da je ova sezona vrhunsko iskustvo za sve ove igrače šta ova liga znači i na koji se način postaviti te ne ići na drugi teren na kojem nismo jaki, govori šef stručnog štaba bordo-bijelih”.

    Za kraj je Rožman o očekivanja do kraja sezone istakao kako mu je najvažnije da ekipa dokaže da vrijedi.

    “Ima dosta do kraja. Najveći nam je motiv da dokažemo svima da vrijedimo. Pitanje je da li je teže igrati kod kuće protiv Borca ili na strani u Modriči. Kada analiziram kako ekipe igraju protiv sebe i protiv nas – to nije ista slika. Veselim se ovoj utakmici” – zaključio je Rožman.

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    FK Sarajevo Simon Rožman
    Prethodni članakMaksimović pred derbi Sarajeva i Borca: Bordo timu je pobjeda imperativ
    Sljedeći članak Bojo: Nisam spavao tri dana nakon što smo dobili Sarajevo sa 5:2

    Povezani članci

    Jusuf Fačić šutira

    Fačić tresao mreže čak 27 puta: Golgeterska eksplozija mladog napadača Lokomotive

    12.06.2026
    Ganac u Zenici

    Bivši igrač Schalkea na probi u Čeliku

    29.05.2026
    nogometni teren hotel muska voda

    Novoizgrađeni “Wembley” na obroncima planine Konjuh otvorit će 20. maja fudbalski asovi iz cijele BiH

    17.05.2026

    Reakcije iz Srbije: ”Samo sam čuo kako je nešto palo, puklo, pritrčao sam, borio se za život”

    03.11.2025
    Najnovije
    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez upozorava pred Katar: Nisu slučajno na Svjetskom prvenstvu

    24.06.2026
    barbarez vels bih cardiff

    Jedan podatak nikako ne ide u prilog Zmajevima uoči Katara, Barbarez se toga sigurno sjeća

    24.06.2026
    pasalic

    Hrvatska savladala Panamu, protiv Gane će igrati odlučujući meč grupne faze

    24.06.2026
    hrvatska panama

    Dalić pogodio s izmjenama, Hrvatska povela protiv Paname: Pašalić propustio dotući Panamce

    24.06.2026
    Preporuka
    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez upozorava pred Katar: Nisu slučajno na Svjetskom prvenstvu

    barbarez vels bih cardiff

    Jedan podatak nikako ne ide u prilog Zmajevima uoči Katara, Barbarez se toga sigurno sjeća

    pasalic

    Hrvatska savladala Panamu, protiv Gane će igrati odlučujući meč grupne faze

    tabakovic trening bih (1)

    Sofascore objavio mogući sastav BiH protiv Katara, pogledajte koga su stavili u startnih 11

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.