Nakon tri slobodna dana Zrinjski se danas vraća u pogon, a trenažni proces će nastaviti u međugorskom Sport Centru, svojoj stalnoj bazi tokom reprezentativnih pauza.
Uz reprezentativce Kenana Pirića, Nemanju Bilbiju i Marijana Ćavara, stručni stožer na raspolaganju nema niti povrijeđene Marina Galića i Tonija Jovića, Mario Barić i dalje je izvan trenažnog procesa zbog privatnih razloga, dok je u Mostaru zbog povišene temperature ostao i Matija Katanec.
Sa Zrinjskim će u Međugorju trenirati i Matej Karačić, koji je trenutno slobodan igrač, a posljednji angažman imao je u Cibaliji. Prethodno je u BiH nosio dres Širokog Brijega i GOŠK-a. Karačić igra na poziciji desnog beka, a Blaž Slišković će u narednim danima donijeti odluku o budućnosti ovog fudbalera.