Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Šabić: Igrači kvalitetno usvajaju promjene u našoj igri

Blog Image

Sa sigurnošću mogu reći da ovdje radimo dobar posao, određene promjene igrači su kvalitetno usvojili i nadamo se dobrim proljetnim izdanjima – rekao je trener „mladostaša“

Ekipa Mladosti ušla je u završnu fazu antalijskih priprema u kojoj će odraditi još četiri treninga i odigrati posljednju utakmicu za boravka u Turskoj. O „opravdanosti“ boravka u Antaliji, poslu koji su do sada uradili, atmosferi u ekipi i očekivanjima u nastavku sezone razgovarali smo sa Nerminom Šabićem trenerom u stručnom štabu „mladostaša“.

– Ušli smo u finiširanje antalijskih priprema i sa sigurnošću mogu reći da smo ovdje uradili dobar posao. Dolaskom Musemića, pred naše igrače, postavljeni su novi standardi igre koje u toku sezone nismo imali priliku usavršavati. Posjed lopte, kontrola igre i konstantan pritisak na zadnju liniju protivnika, bile su prioritetne stvari koje smo željeli poboljšati – rekao je, na početku razgovora, trener Mladosti.

Ako je suditi po rezultatima utakmica koje ste igrali, onda ste uspjeli u toj namjeri.

– Ovo su pripremne utakmice i rezultat nije u prvom planu ali je lijepo kada igrači ispoštuju tražene taktičko – tehničke zamisli a uz to dođe i dobar rezultat. Kairat, Napredak i Dnipro su kvalitetne ekipe i ozbiljno su testirale nas urađeni posao. Ono što nas raduje jeste činjenica da smo kvalitet naše igre dizali iz utakmice u utakmicu a pri tom smo koristili sve igrače. Naravno, nije to još onako kako želimo da igra ovaj tim ali gore nabrojano je dokaz da imamo igrače koji još puno toga mogu usvojiti i kvalitetno primijeniti na terenu.

Šabić je iznio plan rada u naredna tri dana koliko će „mladostaši“ ostati u Antaliji.

– Nakon jučerašnjeg relaksirajućeg treninga i slobodnog poslijepodneva koje smo dali igračima danas se opet vraćamo ozbiljnom radu i imat ćemo dva treninga. Sutra nas očekuje posljednja utakmica koju igramo ovdje a protivnik je Randers, četvrtoplasirana ekipa danskog šampionata. I u toj utakmici, insistirat ćemo na provođenju nekih naših zamisli a rezultat će biti u drugom planu. Cilj nam je odraditi stvari koje će, na proljeće, našoj igri donijeti kvalitativan pomak a samim tim i bolje rezultate – rekao je Šabić.

Tokom razgovora Šabić je istakao odličnu atmosferu koja vlada u timu a svemu tome doprinosi i činjenica da nemaju povrijeđenih igrača. Struka je zadovoljna profesionalnim pristupom igrača prema obavezama a u dobar ambijent potpuno su se uklopili novi, ali i mladi igrači kojima su ovo prve pripreme ovakvog intenziteta. Povratak iz Antalije planiran je za srijedu u poslijepodnevnim satima.

(F.A./Sportske.ba)

Slični članci