Fudbaleri Sarajeva posljednji su četvrtfinalisti Kupa BiH.
Bordo tim je prolaz dalje osigurao nakon što je na domaćem terenu savladao Ljubić (1:0), međutim igra koju su prezentovali razljutila je navijače i trenera Gorana Sablića. Niželigaš je pao tek u finišu susreta.
Zanimljivo je bilo i na konferenciji za medije na kojoj je strateg Sarajeva otvoreno prozvao pojedine fudbalere.
“U krizi smo, nositelji igre su u problemima, posebno fizički. Neki nisu u pravoj formi, a neki nisu ni glavom kako treba. To je vidljivo i to je moj problem. Ako jedan igrač ne trči, a kod nas ih ima malo više koji ne trče, na meni je to da riješim. Neki su svoje bonuse ispucali”, rekao je Sablić novinarima, prenosi Klix.ba.
Nije stao na tome.
– Razgovarat ću sa igračima u četiri oka. Ima onih koji misle da su sveti i posebni, a ja mislim da nisu. Želim da igrači daju sve od sebe za ovaj klub. Da se bore 90 minuta. Pitam se imaju li neki uopće želju biti ovdje? Možda se neki ne vide ovdje…
Evidentno je da će Sarajevo morati tražiti nova pojačanja.
– Treba izdržati do zime, određene pozicije pojačati, trebaju određeni profili igrača. To ćemo riješiti unutar kluba.
Jedini strijelac za Sarajevo u današnjem meču bio je rezervista Dervišagić.




