Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Sarajevo ušlo u sportsku historiju!

Blog Image

Ime Christe Luding Rothenburger je ostalo zapisano u sportskim i olimpijskim okvirima. Braneći boje Zapadne Njemačke osvojila je zlato u brzom klizanju na Zimskim olimpijskim igrama u Sarajevu 1984. godine, a četiri godine kasnije na Ljetnim olimpijskim igrama u Seulu osovjila je srebro u biciklizmu i tako postala jedna od pet sportista koji su u historiji osvajali medalje i na zimskim i ljetnim igrama.

U Sarajevu je ove godine ispričana još jedna slična, čime je naš glavni grad ušao u sportsku historiju.

Naime, na ovgodišnjem EYOF-u, Anja Weber iz Švicarske je osvojila dva zlata u skijaškom trčanju na Igmanu, a prošle godine je na ljetnom EYOF-u u Buenos Airesu osvojila bronzu u triatlonu i tako je postala sportistkinja sa medlajama na oba EYOF-a i ljetnom i zimskom.

Ovo je bio i veliki trenutak za glavni grad BiH, koji je tako postao prvi u svijetu gdje su sportisti kompletirali medalje sa ljetnih i zimskih igara u svim takmičenjima pod okriljem Olimpijskog komiteta, dakle Olimpijske igre i EYOF (Olimpijski festival za mlade).

(H.z./Sportske.ba)

Slični članci