Ko radi taj i griješi. Tako je generalno u životu, a posebno u onom koji je podložan kritikama.
A “posao” fudbalskog sudije u BiH jedno je od najtežih, posebno što je svaka odluka na zelenom terenu pod lupom raznih stručnjaka.
Arbitre prvo ocjenjuju kontrolori suđenja, pa onda na red dolazi “filter” sudijske komisije, a na kraju njihove odluke komentariše i “Oko sokolovo” pred milionskim auditorijumom na državnoj televiziji.
Dugo vremena stručni konsultant bio je Boro Elčić, koji je iskrenim odgovorima stekao simpatije javnosti, ali je “preko noći” postao bivši (simptomatično, onda kada je ne nekoliko navrata ustvrdio da su sudije pomogle Zrinjskom). Nakratko ga je zamijenio Mirsad Ibrišimbegović, no nije se dugo zadržao…
A onda je na scenu stupio Dragan Banjac, predsjednik Komiteta za sudije i suđenje N/FSBiH. Ipak, nakon nekoliko “pogrešnih ocjena” i gnjeva javnosti koju je navukao na sebe, Banjac će na “hlađenje”.
Prema saznanjima Faktor.ba portala to će biti Zoran Rebac, koji će od 1. septembra preuzeti funkciju predsjednika Komiteta za sudije i suđenje u N/FSBiH.




