Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Domaći fudbal»Šećerbegović i Berbić sport u Tuzli doveli na stub srama

    Šećerbegović i Berbić sport u Tuzli doveli na stub srama

    24.04.2023
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Nakon što je više od tri i po godine na čelu Upravnog odbora tuzlanske Slobode Elmir Šećerbegović dugo je manipulisao i ubjeđivao sportsku javnost da je Sloboda njegovim dolaskom na pravom putu. Njegove izjave da ćemo na Tušnju gledati jedanaest najboljih igrača Premijer lige, da će klub se bazirati na ravoj igrača iz omladinskog pogona samo su jedna od obećanja publici koja je na Tušnju proteklog vikenda jasno poručila „Uprava napolje“.

    Naravno, nije Šećerbegović jedini krivac, no, on je ipak naodgovorniji, prvi je čovjek kluba, on je sklapao Upravni odbor, birao saradnike, postavljao direktore, dijelio mandate u sportskog segmentu kluba, te olako trošio ljude.

    Trenerske žrtve ovakve politike kluba su, Bloudek, Bošnjaković, Crnogorac, Žižović, Spahić i na koncu Adnan Jahić koji je direktno pred kamerama poručio nakon pobjede nad Leotarom „Ja ne idem kada je teško nego kada nema smila“. Jasno je Jahić dao do znanja da neke stvari unutar kluba nisu na istim talasnim dužinama, no, kao vojnik kluba nije htipo iznositi prljav veš u javnost. Za uzvrat je dobio kao znak zahvalnosti samo jednu rečenicu na klupskoj stranici, iako je klub preuzeo u nezavidnoj situaciji, te ostavio u mirnoj luci.

    Njegov nasljednik je Danijel Pranjić nekadašnji igrač Herevena i Bayerna, i mnogih drugih klubova, ali trener početnik. Šećerbegović i njegovi saradnici su ključeve ekipe dali početniku. Koji prije svega ne poznaje ligu, ekipu, igrače. Iako je njegovo fudbalsko znanje neosporno, ali je tek na početku trenerske karijere.
    Naime, kada se sve sabere i oduzme Elmir Šećerbegović je Slobodu sa rasporedom koji ima u zadnjih šest kola doveo na korak od ispadanja u niži rang.

    Generalno Sloboda je za vrijeme njegovog mandata doživjela rezultatski i organizacijski krah, generalno publike je sve manje na stadionu, podrška je sve manja, klub od Grada Tuzla preko Radničkog sportskog društva na čijem je čelu Aid Berbić, Slobodi uplati preko 1 milion maraka, za grčevitu borbu za opstanak već gotovo četiri godine.

    Nije ni čudo što predsjednika RSD Sloboda ne zanimaju rezultati fudbalskog kluba, jer isti kao prvi čovjek OKK Sloboda također muku muči sa rezultatima, bori se za opstanak uz ogroman budžet, i zauzvrat ima poluprazan nekadašnji hram košarke dvoranu Mejdan.

    Očigledno je tandem Šećerbegović i Berbić tuzlanski sport svojim politikama dove na rub propasti, uz enormna budžetska sredstva koja Grad Tuzla izdvajaju.

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    aid berbic elmir secerbegovic FK Sloboda Tuzla OKK Sloboda Tuzla RSD Sloboda
    Prethodni članakOstrvski velikani žele Huseinbašića
    Sljedeći članak Uoči vanrednog kola PL: Leotar ostao bez Maksimovića, a Široki bez Barbarića

    Povezani članci

    Jusuf Fačić šutira

    Fačić tresao mreže čak 27 puta: Golgeterska eksplozija mladog napadača Lokomotive

    12.06.2026
    Ganac u Zenici

    Bivši igrač Schalkea na probi u Čeliku

    29.05.2026
    nogometni teren hotel muska voda

    Novoizgrađeni “Wembley” na obroncima planine Konjuh otvorit će 20. maja fudbalski asovi iz cijele BiH

    17.05.2026

    Reakcije iz Srbije: ”Samo sam čuo kako je nešto palo, puklo, pritrčao sam, borio se za život”

    03.11.2025
    Najnovije
    memic i mujakic

    Idealni i crni scenario za svaku grupu: Šta treba BiH da prođe ako pobijedi Katar jedan razlike

    24.06.2026

    NBA draft 2026: Wizards izabrali Dybantsu kao prvog pika, počinje nova era u Washingtonu

    24.06.2026
    meksiko navijaci

    Danas rasplet u grupama A, B i C: Borba za osminu finala dostiže vrhunac

    24.06.2026
    Rus kaže da nema brige

    Rus iz Seattlea pred Katar: Kakvo je to pitanje? Bosna pobjeđuje!

    24.06.2026
    Preporuka
    memic i mujakic

    Idealni i crni scenario za svaku grupu: Šta treba BiH da prođe ako pobijedi Katar jedan razlike

    meksiko navijaci

    Danas rasplet u grupama A, B i C: Borba za osminu finala dostiže vrhunac

    Rus kaže da nema brige

    Rus iz Seattlea pred Katar: Kakvo je to pitanje? Bosna pobjeđuje!

    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez pred Katar: Ne očekujem ništa drugačiju utakmicu od prethodne dvije koje smo igrali

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.