Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Sin bivšeg predsjednika Republike srpske: Džeko je naš najbolji igrač svih vremena, a pišu da je bio kloc (VIDEO)
    Fudbal

    Sin bivšeg predsjednika Republike srpske: Džeko je naš najbolji igrač svih vremena, a pišu da je bio kloc (VIDEO)

    24.04.2023
    Facebook Twitter WhatsApp
    Foto: Screenshot/TV Alfa
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Gost emisije Sportske priče na TV Alfa koju uređuje i vodi Sinan Sinanović bio je Petar Jelić.

    Petar je sin pokojnog Milana Jelića koji je bio predsjednik Fudbalskog saveza Republike srpske, Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, ali i same Republike srpske. Pero danas obavlja funkciju predsjednika Upravnog odbora FK Alfa Modriča.

    – Modriča je imala turbulentan period u godinama nakon smrti mog oca. Bili smo šampioni države, pa je uslijedio pad. Godine 2014. povukao se generalni sponzor, bili smo čak pali u treći rang takmičenja. Na sreću, to nije potrajalo. Postavili smo klub na zdrave noge, finansijski ga oporavili. Takmičimo se u Prvoj ligi Republike srpske. Borimo se za opstanak, ali smo doveli dvije-tri akvizicije za koje sam uvjeren da će nam pomoći u borbi za opstanak – prokomentarisao je Jelić stanje u svom klubu.

    Jelić je govorio o reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

    – Mi imamo pored sebe dvije zemlje koje su bili finalisti i osvajači evropskih i svjetskih prvenstava u određenim kategorijama, a mi imamo muku da se plasiramo na neke od tih natjecanja. Naša zlatna generacija – mislim da je Džeko jedini igrač koji je prošao svu omladinsku školu i otišao, većina ostalih igrača koji su bili nosioci zlatne generacije iz 2014. godine ili su rođeni u inostranstvu, ili su jako rano otišli tamo. Misimović, Ibišević, Salihović… I sada gro igrača koji nam čini osovinu su igrači koje smo morali. Iako se mnogi ne slažu sa potezom da se neki igrači koji su vani da ih se pokuša privoliti za našu reprezentaciju, mislim da je to dobar korak. Kada može jedna Švajcarska ili Španija tražiti igrače po Evropi, zašto ne bi mogli mi – izjavio je Jelić za Sportske priče.

    Osvrnuo se na Edina Džeku.

    – Moram pomenuti; naš mentalitet je nezgodan. Čitam često za Džeku konkretno; pišu na forumima i portalima da je bio kloc. Ja sam sa njim odrastao. Mi smo ista generacija, ne može se reći da je neko bio kloc, a momak u pionirima bio najbolji strijelac – da li Želje, da li prvenstva. U kadetima najbolji strijelac. U juniorima isto dao četiri ili pet golova u finalu. I sada ispade da je napravio nešto ni iz čega… Skloni smo mi tome da cijenimo da je tuđe bolje nego naše, a imamo u našoj državi momka koji je napravio čudo i koji je izrastao u jednog od najboljih napadača svoje generacije i najboljeg igrača kojeg je Bosna i Hercegovine iznjedrila, uz stare generacije i Safeta Sušića i možda još dva-tri igrača – ispričao je Petar o Džeki.

    Cjelokupno gostovanje Jelića u emisiji Sportske priče pogledajte u video prilogu.

    Petar Jelić
    Prethodni članakKoliko igrača je jučer po prvi put u dresu Sarajeva zaigralo na Koševu?
    Sljedeći članak Incident u finalu Lige prvaka: Hajdukovi navijači se potukli između sebe

    Povezani članci

    Redsi okrenuli novu stranicu: Iraola vodi Liverpool u narednoj sezoni (VIDEO)

    05.06.2026

    Glavaš, Baždarević, Bolić i brojne legende stižu u Sarajevo na humanitarno-sportski spektakl

    03.06.2026

    Fudbaleri Pofalićkog klečanjem poslali poruku podrške klubovima koje je suspendovao FSKS

    02.06.2026

    Zmajevi u utorak lete za SAD: Poznat spisak igrača za Mundijal

    01.06.2026
    Najnovije

    Redsi okrenuli novu stranicu: Iraola vodi Liverpool u narednoj sezoni (VIDEO)

    05.06.2026

    Objavljen datum dženaze Edinu Avdiću, komemoracija će prvo biti održana u Beogradu

    05.06.2026

    Reprezentativci BiH oduševili specijalne goste na treningu

    05.06.2026

    Džanan Musa vodio Dubai do prve pobjede protiv Partizana u finalu ABA lige

    05.06.2026
    Preporuka

    Miron Muslić stigao u BiH: “I ljudi su nafaka, a nafaku On daje”

    Dobra vijest iz St. Louisa: Dvojica manje na “bolovanju”, čeka se i treći

    Mario Cvitanović se oglasio nakon odlaska iz FK Sarajevo: Odlazim ponosan, sretan i uzdignute glave

    Zeljković optimističan nakon novog dogovora: Radovi na Nacionalnom stadionu u Zenici počinju već ove godine

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.