Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur, nakon ispadanja u singlu na US Openu, doživio je i poraz u dubl konkurenciji.
Džumhur je nastupio u paru sa Aleksandrom Kovačevićem, a bolja od njih bila je argentinska kombinacija Tomas Echeverri i Camillo Carabeli, koja je slavila sa 2:1 u setovima (6:1, 6:7, 6:3).
Argentinci su rutinski osvojili prvi set, da bi Džumhur i Kovačević uzeli drugi set nakon taj-brejka. Međutim, u odlučujućem trećem setu, protivnici su napravili dva brejka i došli do konačne pobjede.
Podsjetimo, u singlu je Džumhur poražen od Kanađanina Gabriela Dialoa.




