Razgovarao i pripremio: Rešad MAMELA
Proteklog vikenda u Sarajevu u u Kulturnom centru “Kralj Fahd” održan je karate kup u tradicionalnom karateu.
Nastupio je veliki broj takmičara iz brojnih klubova iz cijele naše zemlje,a izuzetno uspješan nastup zabilježili su i članove karate kluba “Gana-Ruhla” iz Breze.
Pod vodstvom trenera Sabira Silajdžića-Birage,majstor 7 dan i Admira Velića,majstor 2 dan brezanski takmičari osvojili su 8 medalja i to: Hatidža Velić osvojila je 3 zlatne medalje,Džejla Sokić 1 zlatnu i 1 bronzanu medalju,Emina Ajanović 2 bronzane i Džana Kovačević 1 bronzana medalja.
Takmičenje se je održalo u borbama i katama. O velikom uspjehu brezanskog kluba na ovom respektabilnom takmičenju trener ekipe Admir Velić rekao je, između ostalog, sljedeće:
-Sigurno da smo izuzetno zadovoljni i ponosni na ostvareni rezultat na ovom izuzetno jakom i kvalitetnom turniru.Sve čestitke našim takmičarkama koje su još jednom,u žestokoj konkurenciji,potvrdile svoj kvalitet i talenat.Sigurno da će ove nove medalje biti dodatni stimulans svim našim članovima da nastave sa još kvalitetnijim radom i treniranjem i da će na budućim takmičenjima biti još veća žetva medalja,pehara,priznanja…
(Rešad Mamela/Sportske.ba)




